Mocowanie Anareta 50

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Mocowanie Anareta 50

Post autor: Imperitus »

Nie używam C2H5OH, nie znam się na tym. Ale jak będzie trzeba to mam w mieście bardzo stary browar, coś z nowej serii Brackiego Browaru Zamkowego dla koneserów? :mrgreen: Liczę że Jonasz, to przeczyta.
Awatar użytkownika
Jonasz
-#
Posty: 61
Rejestracja: 21 cze 2018, 18:14
Lokalizacja: Warszawa

Mocowanie Anareta 50

Post autor: Jonasz »

Wypadałoby poczekać na odpowiedź Kolegi "Nomada", który jako pierwszy zgłosił chęć nabycia - ale może się zgodzi na wysyłkę do Cieszyna :-) . Przy okazji - czy w mieście nad Olzą można kupić piwo Foster - to taki b. dobry, australijski lager w granatowych puszkach 0,5 l. Anglicy i nie tylko oni odróżniają "lager" od "beer".
Dawno temu rzeczony Foster bywał nawet w Auchan - niestety - było, minęło. W.
PS. Tak naprawdę to ja nie lubię piwa - Foster był wyjątkiem... ;-)
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Mocowanie Anareta 50

Post autor: Imperitus »

Jonasz, Muszę Cię rozczarować :-/ . Wypytałem ojca, on pija różne takie. Nawet nie słyszał takiej nazwy.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Mocowanie Anareta 50

Post autor: Imperitus »

Poza tym wydaje mi się że Nomad wyraził chęć kupna innego Weimarluxa, tego o którym mówiłem że jest na Bazarze za 3 dychy. Tylko że tamten chyba nie ma dodatkowej regulacji napięcia. Nie uśmiecha mi się latanie po serwisach bo najbliższy z dobrą opinią mam w Krakowie.
Awatar użytkownika
Jonasz
-#
Posty: 61
Rejestracja: 21 cze 2018, 18:14
Lokalizacja: Warszawa

Mocowanie Anareta 50

Post autor: Jonasz »

Nomad pisze: Do zaakceptowania. Instrukcja, opakowanie w komplecie?
:arrow: Imperitus.
Ja to rozumiem całkiem inaczej - i poczekam. Poza tym zwracam uwagę na "cel kolekcjonerski". Światłomierz leżał paręnaście lat nie używany - jeśli ma służyć jak przyrząd pomiarowy, trzeba go rozebrać, umyć blaszki stykowe etc.
Ja tego nie zrobię - przynajmniej przez najbliższe dwa miesiące rekonwalescencji po operacji, dosyć poważnej. Sprawdzałem go dziś - pokazuje tak jak Swierdłowsk i Sekonic, przynajmniej w typowych warunkach, ale zwłoka jest naprawdę denerwująca :evil: .
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Mocowanie Anareta 50

Post autor: Imperitus »

W porządku, rozumiem. Jeżeli kolega Nomad jednak zechce go kupić to oczywiście ustąpię, uczciwie- był pierwszy ;-) . Co do zwłoki- trudno, z moim Sverdlovskiem pomiar i tak zajmuje mi kilka minut, nie lubię się spieszyć.
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Mocowanie Anareta 50

Post autor: Nomad »

Koledzy, wyraziłem jedynie swoje zdanie o cenie 30 zł za egzemplarz w stanie kolekcjonerskim, za dużo widziałem całkiem dobrych rzeczy wywalanych do śmieci... Dogadujcie się pomiędzy sobą swobodnie! Sam mam Gossena, kolejnego światłomierza tak naprawdę nie potrzebuję... I tak za dużo sprzętu zalega mi szafki i półki, dosyć kolekcjonerstwa..
Awatar użytkownika
Jonasz
-#
Posty: 61
Rejestracja: 21 cze 2018, 18:14
Lokalizacja: Warszawa

Mocowanie Anareta 50

Post autor: Jonasz »

To zupełnie jak u mnie :-D . Aparaty, obiektywy, lampy błyskowe itd. Żal wyrzucić, nikt nie chce kupić, nawet tanio. Chętnie bym porozdawał, ale odkąd spotkałem na szaberplacu na warszawskim Wolumenie podarowaną koledze (już byłemu) Exę z Tessarem odechciało mi się. Problem za to przejdzie kiedyś na rodzinę :-( .
:arrow: Imperitus.
Poproszę o adres do wysyłki na PW. Jonasz.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Mocowanie Anareta 50

Post autor: mrek »

Jonasz pisze:To zupełnie jak u mnie :-D . Aparaty, obiektywy, lampy błyskowe itd. Żal wyrzucić, nikt nie chce kupić, nawet tanio. Chętnie bym porozdawał...
Rozdawiennictwo rodzinne u mnie też kwitnie. Powiększalnik z lat 80'tych dawno temu poszedł do kogoś młodego w rodzinie. Dziś to jest już 40 letnia pani mecenas ale może, może kiedyś zajmie się odbitkami. Obiecuje.
Exakty różne poszły do ciut młodszego pokolenia i owoż pokolenie pstryka nimi. Ale może dlatego, że żyje z fotografem, któremu musi pomagać w sesjach.
Sam niedawno otrzymałem cały zestaw Six'a z obiektywami po dziennikarzu, ojcu koleżanki. Używam póki co bo szkła zacne choć ciężkie.
I tak się to toczy.
Awatar użytkownika
Jonasz
-#
Posty: 61
Rejestracja: 21 cze 2018, 18:14
Lokalizacja: Warszawa

Mocowanie Anareta 50

Post autor: Jonasz »

Piękną Praktikę MTL3, w czerwonej skórze z Pancolarem dałem na próbę nastoletniej córce sąsiadów - po dwóch tygodniach wróciła do mnie bo ciężka, duża, trzeba się uczyć, filmy drogie itd itd.
Nie mam i nie będę miał wnuków, bo obie córki już dawno dorosły i są zbyt wygodne.
Same też robią "zdjęcia" smarkfonami czy innymi ajfonami. Dałem kiedyś starszej do ręki Exaktę VX100 z Pancolarem i usłyszałem:
tata, przecież to ciężkie i niewygodne, w dodatku hałasuje... No cóz, rzeczona Exakta waży z obiektywem przeszło kilogram - to istotnie sporo.
Wniosek: pora umierać :-| . Tylko kiedy i co zrobić z tymi maszynami?
Załączniki
Praktica_34.JPG
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Mocowanie Anareta 50

Post autor: mrek »

Jonasz pisze:...Wniosek: pora umierać :-| . Tylko kiedy i co zrobić z tymi maszynami?
Jak to co? Na nas, tych co zostaną, możesz liczyć :-D
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Mocowanie Anareta 50

Post autor: Imperitus »

Kolega mrek słusznie prawi. Zawsze będą takie "świry" jak my, ostatnio byłem na targach staroci z moją Exaktą VX1000 (oczywiście w celach zdjęciowych nie na sprzedaż), poza tym że proponowano mi Smeny :cry: to wielu dziwiło się że
-" taki młody, a tak się interesuje".
Nawet starsze pokolenia tracą już zacięcie. Nie wiem czy mówi Wam coś nazwisko Dominik Dubiel? Facet jest laureatem Gloria Artis w dziedzinie fotografii ( wydaje mi się że otrzymał ją za dorobek jeszcze w fotografii tradycyjnej)on jako pierwszy zaczął próbować mnie przekabacić na cyfrę. :-/ Staram się wyciągać od niego jak najwięcej informacji ale wykręca się już w tym nie siedzi.
Ale coś w tym chyba jest, klasyczną fotografię uprawia się nie tylko dla efektów, ale również ze względu na klimat.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Mocowanie Anareta 50

Post autor: rbit9n »

Jonasz pisze:Dałem kiedyś starszej do ręki Exaktę VX100 z Pancolarem i usłyszałem:
tata, przecież to ciężkie i niewygodne, w dodatku hałasuje...
trzeba było dać jednocyfrowego Olympusa serii OM, byłaby inna rozmowa Obrazek.
ODPOWIEDZ