Minolta 800si - skrzypi przycisk migawki

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Tristan
-#
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2015, 23:56
Lokalizacja: Wrocław

Minolta 800si - skrzypi przycisk migawki

Post autor: Tristan »

Cześć, zakupiłem właśnie Minoltę 800si - aparat jest w super stanie, tylko skrzypi spust migawki. Dodatkowo ciężko wyczuć wciśnięcie do połowy. Czasem strzela, kiedy nie trzeba:)

Mogę oddać nabytek sprzedawcy i się zastanawiam co zrobić. Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Minolta 800si - skrzypi przycisk migawki

Post autor: J.A. »

Pewnie zakurzony, zatłuszczony od potu i zastany. Wciśnij go głębiej i zobacz czy ze szczeliny nie wyłazi brud.
Awatar użytkownika
Tristan
-#
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2015, 23:56
Lokalizacja: Wrocław

Minolta 800si - skrzypi przycisk migawki

Post autor: Tristan »

J.A. pisze: Wciśnij go głębiej i zobacz czy ze szczeliny nie wyłazi brud.
Właśnie nic... A podobno, by dostać się do przycisku trzeba rozebrać cały aparat...
Kfaczorek
-#
Posty: 27
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:59

Minolta 800si - skrzypi przycisk migawki

Post autor: Kfaczorek »

Oddaj do sprzedawcy. Jeśli trudno wyczuć drugie "branie" czyli moment spustu migawki to będziesz miał masę zbyt wczesnych kadrów.
W Minoltach 700si, 600si (mam i używam) i pewnie też 800si brak tego drugiego oporu po aktywacji pomiaru światła oznacza, że aparat były mocno eksploatowany lub fotograf miał siłę w paluchu i rozjeździł przycisk. Dodatkowo jak skrzypi to może być zapiaszczony - może aparat był zapiaszczony - a spust umknął uwadze czyszczącego - takie smutne uwagi po latach doświadczeń z handlarzami na portalach aukcyjnych...
ODPOWIEDZ