MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: The way I am »

skpt pisze: 11 lis 2019, 20:48
The way I am pisze: 10 lis 2019, 02:44 Można prosić o opinie tego produktu lub informację dla alternatywnych produktów?
Używam neutral black (wydaje mi się że z powodzeniem) do błyszczącego barytu fomy suszonego na półmat i perłowych plastików. Wymaga to co prawda benedyktyńskiej cierpliwości, ale faktycznie ciężko jakieś ślady na papierze wypatrzyć jak się człowiek przyłoży. Ja używam pędzelka jeszcze cieńszego niż 000, tzn. 5/0. Przy moich dwóch lewych rękach do takich prac wydłuża to co prawda czas, ale daje lepszą szansę, że niczego nie popsuję. Pędzelek powinien być z naturalnego, miękkiego włosia i nie powinien mieć odstających włókien. Pierwsze kupione, takie z włosia syntetycznego nie nadawały się do niczego. Ten pędzelek ma bardzo duże znaczenie. Szczególnie na początku. Warto próby robić na jakichś niezbyt ważnych materiałach - zbyt mocne naciśnięcie pędzlem powoduje uwolnienie tuszu, które permanentnie niszczy efekt (powoduje mały czarny pieprzyk). Opisy techniki retuszu robił bodajże technik, poza tym są w książkach.
Dzięki może komuś się przyda to co napisałeś, te podstawy uczyłem się 20 lat temu.. Ale dzięki za miłe chęci. Mnie interesoaly informacje na temat produktu bo jak wyżej napisałem używam akrylu.
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: The way I am »

4Rider pisze: 11 lis 2019, 09:16
The way I am pisze: 11 lis 2019, 08:37
Coś takiego?
No bardzo ładny zestaw, pierwsza klasa.
Kupię je na dniach, zamówić dla ciebie też?
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: The way I am »

4Rider pisze: 11 lis 2019, 11:30
ajsikel pisze: 11 lis 2019, 10:46 czy to są olowki retuszerskie do fotografii?
A to zależy od stopnia zaawansowania fiksacji funkcjonalnej.

Takie ołówki można wykorzystać do retuszu [lub wartości dodanej] fotografii odbitej na papierze baryt-mat-karton.
Windsor & Newton - ivory Black.. Ciężko się odcień dobiera, bo bardzo czasochłonne ale nie ma co narzekać.
Załączniki
SmartSelect_20191112-154553_Gallery.jpg
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: skpt »

The way I am pisze: 12 lis 2019, 03:38 Mnie interesoaly informacje na temat produktu bo jak wyżej napisałem używam akrylu.
W takim razie bardzo przepraszam. Nie zrozumiałem pytania. Czy mógłbyś wyjaśnić jakich informacji oczekujesz? Postaram się pomóc jeśli potrafię.
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: The way I am »

skpt pisze: 12 lis 2019, 09:06
The way I am pisze: 12 lis 2019, 03:38 Mnie interesoaly informacje na temat produktu bo jak wyżej napisałem używam akrylu.
W takim razie bardzo przepraszam. Nie zrozumiałem pytania. Czy mógłbyś wyjaśnić jakich informacji oczekujesz? Postaram się pomóc jeśli potrafię.

Nie ma sprawy, ajsikel opisał inne produkty.. Więc nie ma co tu więcej mówić. Chyba że masz jakieś inne alternatywne sposoby i produkty..
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: 4Rider »

The way I am pisze: 12 lis 2019, 03:40
Kupię je na dniach, zamówić dla ciebie też?
Nie dziękuję, w tej chwili nie mam warunków do robienia powiększeń,
czekam na zakup domu, bo w tej chwili gniotę się w bloczku :roll:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: The way I am »

4Rider pisze: 12 lis 2019, 09:40
The way I am pisze: 12 lis 2019, 03:40
Kupię je na dniach, zamówić dla ciebie też?
Nie dziękuję, w tej chwili nie mam warunków do robienia powiększeń,
czekam na zakup domu, bo w tej chwili gniotę się w bloczku :roll:
Jest okay, napisz jak zmienisz zdanie ( byle nie później jak do piątku).
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
teh_R.
-#
Posty: 194
Rejestracja: 07 gru 2018, 16:44

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: teh_R. »

Zamawiasz pastele ze Stanów?
Awatar użytkownika
The way I am
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 mar 2019, 05:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

MARSHALL TUSZ RETUSZERSKI

Post autor: The way I am »

teh_R. pisze: 12 lis 2019, 10:27 Zamawiasz pastele ze Stanów?
Nie, a co?
Dzieki,


-----------------------------------------------------------------------------------
www.myphotoart.org
ODPOWIEDZ