Lampa systemowa (p-TTL) z Haslem

Praca w studio fotograficznym - problemy i wasze doswiadczenia

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

La Pie Bavarde
-#
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2012, 18:21
Lokalizacja: Francja

Lampa systemowa (p-TTL) z Haslem

Post autor: La Pie Bavarde »

Cześć wszytkim forumowiczom,
od dłuższego czasu czytam wasze forum i wiele razy bylo mi pomocne;
Od jakiegos czasu używam Haselblada 503 CX - jestem zachwycony jakoscia oraz latwoscia obslugi - po prostu bajka; chcialbym jednak pójść krok dalej i spróbować dołączyć lampe.
Wiem ze bede potrzebowal kostki SCA 390 żeby korzystać z dobrodziejstw TTL. i tu pytanie: mam 3 lampy systemowe Pentaxa - czy moge je "zmusić" do współpracy z "SCA 390" dokładając jakąś (jaką?) kostkę SCA? a jeśli nie, to czy jest jakas inna "kostka", którą moglbym podpiąć pod stopkę lampy systemowej pentaxa która miałaby kontakt synchro z kontaktem na obiektywie?

Mam nadzieje ze dobrze sie wyrazilem i rozumiecie o co mi chodzi :->

pozdrawim
podpis nieczytelny
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: przemur »

Nie ma szans. TTL-a z lampami Pentaxa nie osiagniesz. Choc tryb manualny - jak najbardziej.

Za to da sie latwo i relatywnie niedrogo kupic fajna lampe Metza zgodna z systemem SCA 300 (choc z sama kostka 390 moze byc trudniej).
La Pie Bavarde
-#
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2012, 18:21
Lokalizacja: Francja

Post autor: La Pie Bavarde »

Dzieki Przemur,
wyczytalem, ze wystarczy zwykly kabelek PC (jak w SMIENIE ??? :) ), czy takie cos (http://www.foto-tip.pl/sklep/stopka_z_f ... p-646.html) moge podlaczyc do jego drugiego konca?
moglbym wykorzystac swoje lampy ktore maja tryb manualny...
podpis nieczytelny
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: przemur »

Tak, wystarczy zwykly kabelek PC. Co do stopki - to fotocela Ci niepotrzebna. lepsza bedzie zwykla stopka z gniazdem PC. Np cos z tego: http://bit.ly/JfAH52
ODPOWIEDZ