Kupiłbym średniaka

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Kupiłbym średniaka

Post autor: Nomad »

Ja ich nie zajechałem, to raz. Ja je oglądałem i oceniałem. W samym Krakowie wiem że było co najmniej 4 sztuki, w tym na pewno 2 Super 66. Wszystkie z resztą skończyły jako przyciski do papieru. Reszta to oferta handlarzy. Sprzedawali w dosyć przystępnych cenach (tak gdzieś połowa ceny M645) i mieli kłopot ze zbytem.
Żaden warsztat w Krakowie nie podejmował się naprawy.
Wooojtas
-#
Posty: 44
Rejestracja: 29 paź 2011, 20:16
Lokalizacja: Kielce

Kupiłbym średniaka

Post autor: Wooojtas »

mazkicz pisze: 30 kwie 2020, 19:57 Bronica s2a z KOMURA 50mm
Znalazłem taki zestaw w przystępnej cenie plus Nikkor 75mm i nakładka ze światłomierzem z KIEVA. Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 225
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kupiłbym średniaka

Post autor: Tomasz. »

Wooojtas pisze: 30 kwie 2020, 18:15 te Bronici mi się podobają ale zupełnie nie wiem który model jest który... ktoś ma doświadczenia?
To tak Bronica serii etr to aparaty 6x4.5, sq to 6x6, a gs to 6x7 - wszystkie z centralną migawką i wszystkie wymagają baterii do sterowania migawką (w bronice etrs mechaniczne czasy to 1/500 i T, a elektomagnes spowalnia migawkę tak by odpowiednio wydłużyć czas, z tego co mi tłumaczył gość, który mi ją serwisował). Z czasem te elektromagnesy potrafią się zużyć (ale nie jest to bardzo częste), ale są serwisowalne, przynajmniej jak na razie. Co ciekawe ostatnie dwie czy trzy sesje robiłem z niesprawną migawką, nie trzymała czasów, ale jako że to migawka centralna to spokojnie z błyskiem się synchronizowała na tej 1/500.

Starsze broniki (s, s2, ec, e, itd) miały format 6x6 i migawkę szczelinową z tego co kojarzę. Zdarzały się w nich po latach jakieś problemy z ustawieniem matówki i lustra w odpowiednim położeniu. Acz tych nie miałem nigdy, także więcej szczegółów nie powiem.
ds74
-#
Posty: 49
Rejestracja: 09 wrz 2016, 11:31

Kupiłbym średniaka

Post autor: ds74 »

Bierz bronie sqa. Miałem. Bardzo dobry sprzęt. Najjaśniejsza matówka jaką widziałem. To taka trochę kopia hasela 500 tylko imo bardziej niezawodna i mniej delikatna - tak, tak myślę, nie pomyliłem się. Co do elektromagnesów od migawki to nie miałem przypadku uszkodzenia, poza tym migawka jest w obiektywie. Bateria do zasilania ogólnie dostępna. Miałem też gs1 ale to już większy i cięższy aparat ale także bardzo dobry.
ODPOWIEDZ