Kodak MIN-R

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Tristan
-#
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2015, 23:56
Lokalizacja: Wrocław

Kodak MIN-R

Post autor: Tristan »

Cześć,

czy ktoś z Was ma doświadczenia z tym filmem w fotografii? jest to film RTG kryty jednostronne.

Jak naświetlać, w czym wywoływać i na jakie światło jest uczulone (niebieskie czy zielone)?

Zastanawiam się nad zakupem tych błon w formacie 18x24, by następnie je pociąć na format 9x12. Cena jest kusząca, bo za 170 zł miałbym 400 szitek.
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kodak MIN-R

Post autor: zaphod »

Tego konkretnie filmu nigdy nie używałem, ale błony Rtg zwykle świecę na 100 ISO i wołam Xtolem 5 minut w 22 stopniach. Zawsze to jakiś punkt wyjścia, a jak masz 400 sztuk za niewielkie pieniądze, to trzeba po prostu czas ustalić eksperymentalnie. Ja tak zrobiłem z Agfą CPG i mam teraz filmu na trzy lata robienia zdjęć;)
Część widma, na którą jest uczulony chyba nie gra takiej roli. I tak w grę wchodzi właściwie tylko oświetlenie naturalne, przy sztucznym czułość drastycznie spada i nigdy nie udało mi się uzyskać zadowalających efektów niezależnie od źródła światła. Może komuś się udało dobrać jakieś oświetlenie - chętnie bym się dowiedział.
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
ODPOWIEDZ