Kiev 88 - poszukuję magika lub serwisu, który z 3 sztuk złoży 2.

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
ushuru
-#
Posty: 48
Rejestracja: 05 kwie 2014, 12:39
Lokalizacja: Rzeszów

Kiev 88 - poszukuję magika lub serwisu, który z 3 sztuk złoży 2.

Post autor: ushuru »

Jak w temacie - różnymi kolejami losu wszedłem w posiadanie trzech egzemplarzy takowej maszyny. Jeden wydaje się być całkiem sprawny (aczkolwiek CLA mu nie zaszkodzi), drugi ma trochę zbyt wolne wolne czasy, trzeci nie ma wolnych czasów. Do tego mam 3 sztuki obiektywów Wołna-3 i 4 kasetki na film. Jeden aparat ma klasyczny kominek (waist-level viewfinder), dwa mają pryzmaty z TTL.
Poszukuję specjalisty który podjąłby się złożenia z tego wszystkiego dwóch sprawnych aparatów, najlepiej za cenę która nie zmuszałaby mnie do sprzedaży nerki ani innych narządów...

Złożone aparaty już mają u mnie zapewnione dożywocie (i to nie na półce), więc jestem chętny nawiązać dłuższą współpracę z serwisem / magikiem.

Jeśli części które zostaną po złożeniu dwóch aparatów (poza kasetkami i kominkami/wizjerami) byłyby przydatne wykonawcy prac - nie jestem do nich przywiązany. Zestaw 2 aparaty + 4 kasetki + wizjery wystarczy mi w zupełności, ze sporym zapasem bezpieczeństwa :)

P.S.: Oczywiście wiem że Kiev to nie Hasselblad, ale mam sentyment do tych aparatów, przez lata marzyłem o takim aparacie, więc argumenty o awaryjności i ogólnej problemowości raczej do mnie nie docierają.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Kiev 88 - poszukuję magika lub serwisu, który z 3 sztuk złoży 2.

Post autor: zladygin »

Jak zawsze polecam pp Kadejów w Krakowie.
Co do dożywotności (nie na półce), to byłbym ostrożny: wprawdzie nie mam osobistych doświadczeń, ale mój serdeczny przyjaciel już chyba z dwa razy był nieutulony w żalu.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Kiev 88 - poszukuję magika lub serwisu, który z 3 sztuk złoży 2.

Post autor: technik219 »

Poleciłbym jeszcze p. Michaiła Nagova z Bydgoszczy (chociaż nie wydaje mi się tani). Jest specjalistą od Kiewów, długo współpracował z firmą Wiese-Fototechnik właśnie serwisując Kiewy: nowe aparaty z fabryki były rozbierane do kalesonów, dopieszczane w szczegółach i tuningowane tak by w najbliższej 5-latce nie wróciły do serwisu. Takie aparaty firma sprzedawała na rynku niemieckim (i na polskim, ale cena była nie-ten-teges).
Nagow jest na FB i w Googlu też.
Lux mea lex
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kiev 88 - poszukuję magika lub serwisu, który z 3 sztuk złoży 2.

Post autor: zaphod »

technik219 pisze: Poleciłbym jeszcze p. Michaiła Nagova z Bydgoszczy (chociaż nie wydaje mi się tani)
To bardzo delikatnie powiedziane, ale fakt że fachowiec jest pierwsza klasa. Parę lat temu postawił na nogi mojego Graflexa tak że migawka szczelinowa do dzisiaj trzyma czasy. Ale trzeba się liczyć, że koszt remontu kijewa może przekroczyć jego wartość. I to kilka razy.
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
Awatar użytkownika
ushuru
-#
Posty: 48
Rejestracja: 05 kwie 2014, 12:39
Lokalizacja: Rzeszów

Kiev 88 - poszukuję magika lub serwisu, który z 3 sztuk złoży 2.

Post autor: ushuru »

O panu Nagovie słyszałem wiele dobrego jeśli chodzi o jakość usług (aczkolwiek aż się boję spytać o cenę), natomiast o serwisie panów Kadeja pierwsze słyszę w kontekście foto-sovieticusów, przy czym sam fakt że jest to rodzinny biznes jest plusem sam w sobie.

Jakiego rzędu kwot powinienem się spodziewać?
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Kiev 88 - poszukuję magika lub serwisu, który z 3 sztuk złoży 2.

Post autor: powalos »

ushuru, skontaktuj się jeszcze tu: http://fotonaprawakielce.business.site/
Polecany przez Jasia Matacza. Podejmuje się ponoć rzeczy których nikt inny nie chce i ceny ma przyzwoit. Naprawia bardzo różny sprzęt ale specjalizuje się w kliszakach wszelkiej maści. Pzdr.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
ushuru
-#
Posty: 48
Rejestracja: 05 kwie 2014, 12:39
Lokalizacja: Rzeszów

Kiev 88 - poszukuję magika lub serwisu, który z 3 sztuk złoży 2.

Post autor: ushuru »

Serwis pp. Kadejów niestety nie podejmie się dłubania w Kievach.

powalos, masz może jakiś namiar e-mailowy do serwisu w Kielcach?

P.S. w międzyczasie zrobiłem rolkę filmu tym aparatem który wymagał tylko przeczyszczenia i (opcjonalnie) regulacji. Kiedy zdjąłem kasetkę z filmem to zobaczyłem obraz jak w załączniku (celowo częściowo naciągnąłem migawkę, żeby zobaczyć czy to tylko stan jednej kurtyny, czy druga też strzeliła). Coś nie mam ostatnio farta... ciekawe ile zdjęć straciłem.
Załączniki
Migawka
Migawka
aparat_1_migawka.jpg (77.58 KiB) Przejrzano 3129 razy
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Kiev 88 - poszukuję magika lub serwisu, który z 3 sztuk złoży 2.

Post autor: technik219 »

Jakbyś potrzebował kurtynek takich jak na zdjęciu, to mogę pomóc. Niestety, w montażu nie pomogę, tylko część do wymiany.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Kiev 88 - poszukuję magika lub serwisu, który z 3 sztuk złoży 2.

Post autor: powalos »

ushuru, na dole linkowanej strony masz telefon kontaktowy. Na górze strony zresztą też. Pzdr.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kiev 88 - poszukuję magika lub serwisu, który z 3 sztuk złoży 2.

Post autor: Jerzy »

ushuru, wiem co pisałeś na początku, ale miałem w rękach parę aparatów do średniego formatu, miałem też dwa kompletnie nowe kievy 88 - w foliach, naprawdę nigdy nie używane plus wszelkie szkła - i po prostu szkoda Twojego czasu i zasobów. Sprzedaj to co masz i kup coś japońskiego - mamiye, bronike itp. Sama ergonomia powinna cię przekonać do zmiany.

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kiev 88 - poszukuję magika lub serwisu, który z 3 sztuk złoży 2.

Post autor: J.A. »

Amen.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Tristan
-#
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2015, 23:56
Lokalizacja: Wrocław

Kiev 88 - poszukuję magika lub serwisu, który z 3 sztuk złoży 2.

Post autor: Tristan »

https://g.co/kgs/eNQ3Us

P. Gecyngier z Warszawy. Doskonały specjalista w dziedzinie aparatów Kiev.

W modelu 88 występuje jeden główny problem z migawka. Podkladka pod przełożeniem czasu 1/60 jest zle wykonana, przez co po pewnym czasie wysiadaja inne czasy.

Pan Gecyngier wymienia ją na wykonaną przez siebie i aparat śmiga długo bez problemów. Mnie dodatkowo ustawił kasete, by nie nakładała klatek i wymienił gąbki.

Co do Bronik i Mamiyi... Po 2 latach zabawy z Bronica ETRS a pozniej z SQ-am ostatecznie wrocilem do Kieva. Nie dla ergonomii i wytrzymałości, ale ze względu na magię tych szkieł. Plastyka obrazka z Broniki była paskudna. Ostrość nie pozwalała. No ale... Jak kto lubi:)
Awatar użytkownika
ushuru
-#
Posty: 48
Rejestracja: 05 kwie 2014, 12:39
Lokalizacja: Rzeszów

Kiev 88 - poszukuję magika lub serwisu, który z 3 sztuk złoży 2.

Post autor: ushuru »

Póki co skontaktowałem się z serwisem poleconym przez kolegę powalos, teraz muszę wybrać sie do Kielc z tym sprzętem, zobaczę jaka będzie diagnoza i wycena.
Jeśli będę miał więcej szczęścia niż zdrowego rozsądku - może uda się doprowadzić do działania dwa z tych aparatów.
ODPOWIEDZ