Kalibracja światłomierza Gossen Luna Pro S - gdzie?

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Kalibracja światłomierza Gossen Luna Pro S - gdzie?

Post autor: rbit9n »

asmod pisze:I to jest Polska właśnie :-/ . Pytasz się o coś konkretnego i dostajesz 0 odpowiedzi na temat. Dziękuję wszystkim z zaangażowanie i życzę zakupu samych sprawnych i skalibrowanych sprzętów w tym nadchodzącym Nowym Roku.
póki co, nie odpowiedziałeś na moje pytanie, czy próbowałeś zasilić światłomierz dwiema bateriami SR44 (2×1,55V) bez adaptera, a jeśli tak, to jakie były wówczas wskazania światłomierza. poza tym, odnoszę wrażenie, że luna pro S wymaga właśnie napięcia 3,1V i stosowanie adaptera obniżającego napięcie nie jest słuszne. oczywiście, jeśli mówimy o tym samym przyrządzie pomiarowym.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kalibracja światłomierza Gossen Luna Pro S - gdzie?

Post autor: zaphod »

Wiadomo że adapter najlepszy, ale boję się zapytać ile kosztował u p. Nagova;p
W obecnej Electro funkcję adaptera pełni folia aluminiowa i na razie się sprawdza;p
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Kalibracja światłomierza Gossen Luna Pro S - gdzie?

Post autor: mrek »

zaphod pisze:Wiadomo że adapter najlepszy, ale boję się zapytać ile kosztował u p. Nagova;p
W obecnej Electro funkcję adaptera pełni folia aluminiowa i na razie się sprawdza;p
W 2014 roku koszt redukcji to było 60 zł, ale "Łączny koszt zabiegów serwisowych oracz części zamiennych opisanych w pkt. 1-5 wyniesie 390 pln"
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
asmod
-#
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2009, 19:37
Lokalizacja: PL

Kalibracja światłomierza Gossen Luna Pro S - gdzie?

Post autor: asmod »

rbit9n Tak chodzi dokładnie o ten światłomierz, ale ..... jeśli na jego plecach, przy komorze na baterie jest napisane 2 Batt. 1.35V IEC MR9, to chyba można zrozumieć, że chodzi o nie produkowane już baterie rtęciowe 1.35V. Na stronie BH jest błąd, lub światłomierz był produkowany w dwóch wersjach. Adapter do baterii jest oryginalny f-my Gossen i test baterii wskazuje prawidłowy pomiar. Gdybym chciał używać samych baterii SR44 i tak ze względu na rozmiar baterii musiałbym używać jakiegoś adaptera. Dziękuję za zaangażowanie. Wydaje mi się, że wątek można zamknąć. Jak się dowiem, że ktoś robi takie kalibracje, dam znać, ale to chyba już w Nowym Roku.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Kalibracja światłomierza Gossen Luna Pro S - gdzie?

Post autor: rbit9n »

nie ma błędu, bowiem nowsze światłomierze były zasilane dwiema bateriami SR44. w każdym razie, jak wspomniałem, mój światłomierz też ma napisane, że powinien być zasilany dwiema bateriami MR9, a mimo to działa całkiem poprawnie z bateriami LR44.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Kalibracja światłomierza Gossen Luna Pro S - gdzie?

Post autor: dejnekas »

zaphod pisze:
dejnekas pisze: Ktos mi podpowiedzial, że to baterie jakie sa montowane w aparatach sluchowych i dlatego taki maja krotki czas zycia - nie wiem czy to prawda ale moze poszukaj w bateriach wlasnie przeznaczonych do aparatow sluchowych?
To nienajlepszy pomysł właśnie z uwagi na krótki czas życia takich baterii. Próbowałem ich kiedyś używać w którejś wersji Yashiki Electro (nie pamiętam której, bo miałem trzy) i ledwo wytrzymywały jedną rolkę filmu.
To prawda. Moje pozyly okolo 30 dni :)
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
ODPOWIEDZ