JCH 400 -- opis pierwszych wrażeń

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Jerzy23
-#
Posty: 248
Rejestracja: 05 cze 2015, 19:23
Lokalizacja: Poznań

JCH 400 -- opis pierwszych wrażeń

Post autor: Jerzy23 »

Hello.

Dziś wywołałem jedną rolkę nowego filmu Japan Camera Hunter JCH 400. Film dostalem od jednej ze swoich studentek, która zgłębia tajniki analoga w szkole formaty.pl.

Pierwszy raz widziałem taki film na oczy i wywoływałem na czuja bazując na informacji z internetów. Film jako że został nieco niedoświetlony poszedł w DDX (20C') 1+6 na aż 25 minut. Mieszanie prawie standardowe. Pierwsza minuta non stop później 3-4 fikołki na początku każdej minuty i ostatnie 5 minut bez poruszania zupełnie.

Film jest na bardzo cienkim i przejrzystym podłożu, na pierwszy rzut oka przypomina stary dobry Neopan 400, ale to tylko wrażenia.
Generalnie wygląda znacznie lepiej niż oferowane u nas filmy Rollei.

Jak będę mial okazję kupić ( u nas chyba niedostępny) to chętnie spróbuję.


https://emulsive.org/reviews/film-revie ... mat-ei-400
jerzywierzbicki.com
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

JCH 400 -- opis pierwszych wrażeń

Post autor: zaphod »

Dostępny jak najbardziej, np. czarno-biale.pl sprzedają. Co prawda cena dość zaporowa - 45 zł za rolkę, ale jak ktoś bardzo chce zamiast dwóch rolek HP5 to to kupić, to nie ma przeszkód.
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
Jerzy23
-#
Posty: 248
Rejestracja: 05 cze 2015, 19:23
Lokalizacja: Poznań

JCH 400 -- opis pierwszych wrażeń

Post autor: Jerzy23 »

No to cena zaporowa, ciekawe z czego to wynika? Na rolce jest napisane że film produkowany w Belgii, jakkolwiek zrobił na mnie pozytywne wrażenie, to nie jest warty 2x wyższej ceny niż HP5+ a nawet powiem, że nie jest tak dobry jak Ilford.
jerzywierzbicki.com
ODPOWIEDZ