Jaki serwis polecacie do Kieva 88 CM?

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

bodek
-#
Posty: 23
Rejestracja: 04 sie 2013, 16:20
Lokalizacja: Rzeszów

Jaki serwis polecacie do Kieva 88 CM?

Post autor: bodek »

Jaki serwis polecacie do Kieva 88 CM?
Awatar użytkownika
Pikusław
-#
Posty: 325
Rejestracja: 12 sty 2012, 16:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pikusław »

Było o tym setki razy. Przeszukaj forum frazą Nagov - tego Pana wielbi chyba każdy kto oddał mu sprzęt do serwisowania.
Magazynuję wiedzę i filmy
Awatar użytkownika
pq17
-#
Posty: 68
Rejestracja: 04 lut 2009, 14:39
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: pq17 »

potwierdzam !!
to se ne wrati
bodek
-#
Posty: 23
Rejestracja: 04 sie 2013, 16:20
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: bodek »

A kogoś tańszego i dobrego?
Awatar użytkownika
Pikusław
-#
Posty: 325
Rejestracja: 12 sty 2012, 16:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pikusław »

Jak tanio to BT Foto w Warszawie. Serwisowałem tam sprzęty i jak dotąd nie dali rady tylko z moim Startem 66S. Ceny mają dość przystępne.
Magazynuję wiedzę i filmy
bodek
-#
Posty: 23
Rejestracja: 04 sie 2013, 16:20
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: bodek »

Dzięki. Jeszcze jakieś godne polecenia serwisy które robią Kieva 88CM?
ostrygad
-#
Posty: 314
Rejestracja: 13 lis 2009, 16:49
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: ostrygad »

...ja bym nie serwisował tylko sprzedał. Po prostu idziesz w koszty które Ci się nigdy nie zwrócą bo...Kiev to Kiev ,jaki by nie był czy CM czy stary, do pięt nie dorasta tzw. kulturą pracy nawet najtańszemu japończykowi.


I jeszcze jedno - Nagov skasuje Cię jak za zborze, co przy wartości sprzętu wydaje mi się być bardzo istotną kwestią...no ale, co kto lubi.
bodek
-#
Posty: 23
Rejestracja: 04 sie 2013, 16:20
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: bodek »

Dzięki.
Kupiłem tego Kieva bo nie ma takiego drugiego połączenia do portretów jak Kiev 88CM i Sonnar 180 mm ze światłem 2.8 i teraz muszę doprowadzić go do normalnej używalności. Kuszące była jeszcze modułowa budowa(wymienne w każdej chwili kasety)
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

ostrygad pisze:..

I jeszcze jedno - Nagov skasuje Cię jak za zborze, co przy wartości sprzętu wydaje mi się być bardzo istotną kwestią...no ale, co kto lubi.

... ale zrobi tak, że przez lata nie będziesz musiał tego zboża kosić ;-)
ostrygad
-#
Posty: 314
Rejestracja: 13 lis 2009, 16:49
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: ostrygad »

nord pisze:... ale zrobi tak, że przez lata nie będziesz musiał tego zboża kosić ;-)
...jeśli kolega pragnie przy tym Kievie już do grobowej dechy to pewnie warto. Ale jak wspomniałem, co kto lubi :)
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

ostrygad pisze:
nord pisze:... ale zrobi tak, że przez lata nie będziesz musiał tego zboża kosić ;-)
...jeśli kolega pragnie przy tym Kievie już do grobowej dechy to pewnie warto. Ale jak wspomniałem, co kto lubi :)
osobiście wychodzę z założenia, że jeśli się decyduje na zakup a później na gruntowną renowacje, to raczej nie po to by za chwilę szukać nabywcy na sprzęt. zresztą, NIGDY, NIKT nie zwróci ci za naprawę, czy to będzie Kiev, czy też Hasell.


zatem jeśli decydujemy się na renowację, niech będzie drożej, ale za to solidnie.
ostrygad
-#
Posty: 314
Rejestracja: 13 lis 2009, 16:49
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: ostrygad »

nord pisze:NIGDY, NIKT nie zwróci ci za naprawę, czy to będzie Kiev, czy też Hasell.
Niby tak, masz rację. Jednak tutaj kolega pisze (a przynajmniej tak mi się wydaje) odnośnie problemów z ostrością, a raczej jej brakiem...mniejsza z tym, nie ma co zapychać wątku.
danielcio
-#
Posty: 47
Rejestracja: 12 sty 2013, 10:11
Lokalizacja: Belgia
Kontakt:

Post autor: danielcio »

Gecyngier Sylwester Warszawa Lewartowskiego.

Bardzo polecam. Zrobil mi kieva 6c na tip top. Tanio,bardzo dobrze. Kulturka.
Archi
-#
Posty: 19
Rejestracja: 04 lip 2012, 22:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Archi »

Cześć, podepnę się pod temat, ale liczę że serwis jeszcze nie jest potrzebny.

Mój Kiev 88 jak dotąd działał :). dziś wpadł w niepowołane ręce i znajomy przed naciągnięciem migawki najpierw zmienił czas z 500 na 125 (o ile to istotne).

Wiem, że tego nie wolno robić, wiec migawka nie jest naciągnięta, pytanie co teraz?
Czy rzeczywiście naciągnięcie migawki uszkodzi mechanizm aparatu i czy jest jakiś sposób na naprawienie tego błędu "domowymi" sposobami?

Dodam że nie jestem mistrzem mechaniki precyzyjnej...

Pozdrawiam
Archi.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

A pamiętasz jaki czas był ustawiony przed jego przestawieniem? Może ustaw ten czas i dopiero wtedy naciągnij migawkę i "strzel" zdjęcie?

[ Dodano: Czw 30 Lip, 2015 ]
O, jest: z 1/500 na 1/125... Więc ustaw z powrotem 1/500. Z tym naciąganiem to myślę, że chodzi o to, że czasy ustawiane przed naciągiem nie odpowiadają czasom po naciągu, a tylko te są OK.

[ Dodano: Czw 30 Lip, 2015 ]
W instrukcji nic nie piszą, że to grozi uszkodzeniem migawki, więc chodzi tylko o zgodność czasów.
Lux mea lex
ODPOWIEDZ