Jaki koreks na 4-5 szpul najlepszy do ręcznego wołania? Warto dopłacać do Jobo?

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Jaki koreks na 4-5 szpul najlepszy do ręcznego wołania? Warto dopłacać do Jobo?

Post autor: Nomad »

jeżeli nie masz nigdzie podanych czasów dla rotacji i nie masz na czym sprawdzić, to co zrobić? A wołam czasem kompletną egzotykę.
Na złączkach przejechałem się w bardzo prosty sposób - przez niedociśnięty kołnierz wyciekła mi prawie połowa chemii z koreksu. Dobrze że puścił dopiero na etapie utrwalania. Oczywiście mój błąd, ale z patersonem takie cuda mi się nie dzieją, więc wolę.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jaki koreks na 4-5 szpul najlepszy do ręcznego wołania? Warto dopłacać do Jobo?

Post autor: J.A. »

Jeżeli film a w d76 inwersyjnie wywołuje się przez 10 min, a film b w d76 inwersyjnie wywołuje się 12 min, a film a mam sprawdzony rotacyjnie w d76 i ma mieć 8 min, to film b rotacyjnie będzie miał 12 x 0,8 = 9,6 min. To jedyny sposób, ale nie gwarantujący powodzenia niestety, do tego doświadczenie i notatki.
Na patrsonie też możesz niedocisnąć ten wielki kapsel.
Wywołując filmy, zwłaszcza za pieniądze trzeba opracować pewną procedurę i wpadek nie będzie.
1. Zanim zapalę światło po założemiu filmów do koreksu po prostu ciągnė za moduły.
2. Po założeniu koreksu na procesor dokładnie w trakcie wygrzewania, obseróję pomarańczowe pierścienie koreksu, czy nie biją jak scentowane koło rowerowe.
Trzeba wyrobić w sobie nawyk, najlepiej z głośnym mówieniem do siebie "rozciągam moduł 1 ... 2" itd. " sprawdzam bicie pierścienia 1...2" itd.
Każde urządzenie może zawieść, to tylko maszyna. Operator jest od tego by maszynę kontrolować.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Jaki koreks na 4-5 szpul najlepszy do ręcznego wołania? Warto dopłacać do Jobo?

Post autor: Nomad »

Noż właśnie o tym piszę. Dlatego wywołuję inwersyjnie - metoda zdecydowanie popularniejsza, więc więcej informacji dotyczących czasu wołania. Znajdź gdzieś dane dla rotacji filmu Oriental 25 Specjal...
Co do procedur, to z moich doświadczeń wynika że im bardziej komplikujemy procedurę, tym łatwiej ona zawodzi. I żadna mnemotechnika nie pomoże - narzędzia przekombinowane zawodzą częściej.
Współczesne Jobo były pomyślane pod ich procesory, i w nich się sprawdzają, ale przy ręcznym wołaniu ich przewaga niknie.
PS Moje Patersony nie mają wielkiego czerwonego kapsla tylko pokrywkę jak w Krokusach.
ODPOWIEDZ