jaki aparat w przystepnej cenie

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Markos
-#
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2015, 21:58

jaki aparat w przystepnej cenie

Post autor: Markos »

Witam
Zona wpadla na pomysł ze zalozy blog kulinarny i tu mam problem jaki aparat kupic zeby fotki tortow itp byly ok. Zaznaczam ze jestem w tym temacie laikiem. Dzieki za info.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Re: jaki aparat w przystepnej cenie

Post autor: nord »

Markos pisze:Witam
Zona wpadla na pomysł ze zalozy blog kulinarny i tu mam problem jaki aparat kupic zeby fotki tortow itp byly ok. Zaznaczam ze jestem w tym temacie laikiem. Dzieki za info.

pomyliłeś fora compadre. tutaj siedzą stare zgredy od fotografii analogowej. cyfrówki trzy portale na prawo :roll:
Markos
-#
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2015, 21:58

Post autor: Markos »

ok dzieki ide tam ;-)
graphia
-#
Posty: 232
Rejestracja: 07 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: graphia »

Możesz kupić jakiego Pentaxa. może być nawet stary dobry ME. Ważniejsze szą jednak negatywy na jakich chcesz naświetlać te torty na blog :) Rozumiem, że blog będzie w formie książeczkowej z wklejonymi weń odbitkami? Khe khe khe :D :p
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

graphia pisze:Ważniejsze szą jednak negatywy na jakich chcesz naświetlać te torty na blog :)
nie do końca się z Kolegą zgodzę. uważam bowiem, że fotografię produktową lepiej jednak wykonywać na slajdach. osobiście poleciłbym kodaka E100VS, albo E100GX.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

rbit9n pisze:poleciłbym kodaka E100VS, albo E100GX.
100VS w pyte slajd, ale nieproduokwany już chyba.

Obrazek

Obrazek

ale jak znajdziesz to pamiętaj, że on nie ma ISO100
God Is A Girl
Miburo
-#
Posty: 318
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Miburo »

cbk - szacun, że podjąłeś walkę. a to zdjęcie z góry to już gdzieś w sieci widziałem. fajne!
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

cbk pisze:100VS w pyte slajd, ale nieproduokwany już chyba.
niestety, już go nie produkują, a powinni. za niego dałbym te 50zł, w przeciwieństwie do provii.
cbk pisze:ale jak znajdziesz to pamiętaj, że on nie ma ISO100
przysiągłbym, że zawsze go naświetlałem na 100ASA/21°DIN i zawsze wyglądał jak należy.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

rbit9n pisze: przysiągłbym, że zawsze go naświetlałem na 100ASA/21°DIN i zawsze wyglądał jak należy.
https://czarnobialykwadrat.wordpress.co ... ome-100vs/

mi wyszło 160
God Is A Girl
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

cbk pisze:mi wyszło 160
cbk pisze:to pamiętaj, że on nie ma ISO100
Tymi dwoma stwierdzeniami,
a) podważasz wiedzę i umiejętności ludzi którzy ten slajd zaprojektowali i zrobili.
b) twierdzisz, że lepiej od nich potrafisz wyznaczyć czułość materiału.

Wybacz, ale jesteś w głębokim błędzie.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

J.A. pisze:
cbk pisze:mi wyszło 160
cbk pisze:to pamiętaj, że on nie ma ISO100
Tymi dwoma stwierdzeniami,
a) podważasz wiedzę i umiejętności ludzi którzy ten slajd zaprojektowali i zrobili.
b) twierdzisz, że lepiej od nich potrafisz wyznaczyć czułość materiału.

Wybacz, ale jesteś w głębokim błędzie.
Jak zwykle wypowiadasz jakies prawdy objawione. Niczego nie podważam to po pierwsze. po drugie moje wyliczenia są takie jakie są i mi te slajdy wychodziły superancko, co przy zmniejszeniu czułości o 2/3EV zapewne dałoby mi kupę w światłach. Nie możesz przyjąć do swojej głowy, że nie wszystko złoto co się świeci? Cieszę się że ty się nigdy w błędzie nie znajdujesz. :)
God Is A Girl
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

To ty przedstawiasz jakieś prawdy objawione. Bez wsparcia w pomiarach densytometrem, bez wsparcia w procesie prowadzonym w ściśle kontrolowanych warunkach. Bez wsparcia w metodologii opisanej normą. W końcu bez gwarancji powtarzalności tych rewelacji.

To tak jakbyś podważał gramaturę papieru ważąc jedną kartkę A4 na wadze łazienkowej. Albo rozmiar łożyska mierząc go linijką szkolną.
cbk pisze:po drugie moje wyliczenia są takie jakie są
Więc nie pisz, że coś nie ma 100 ISO, tylko 160.

Przestań robić ludziom wodę z mózgu.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

J.A. pisze:To ty przedstawiasz jakieś prawdy objawione. Bez wsparcia w pomiarach densytometrem, bez wsparcia w procesie prowadzonym w ściśle kontrolowanych warunkach. Bez wsparcia w metodologii opisanej normą. W końcu bez gwarancji powtarzalności tych rewelacji.
Stary, ale ty masz parcie. Weź stoperan...
J.A. pisze: Albo rozmiar łożyska mierząc go linijką szkolną.
To akurat się da, poza tym nie ma co mierzyć, na pierścieniach łozysk wszystko jest napisane ;)
J.A. pisze: Więc nie pisz, że coś nie ma 100 ISO, tylko 160.
Przestań robić ludziom wodę z mózgu.
W moich warunkach i w mom wołaniu ma 160 i koniec.

dla mnie EOT
God Is A Girl
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

J.A. pisze:To ty przedstawiasz jakieś prawdy objawione. Bez wsparcia w pomiarach densytometrem, bez wsparcia w procesie prowadzonym w ściśle kontrolowanych warunkach. Bez wsparcia w metodologii opisanej normą. W końcu bez gwarancji powtarzalności tych rewelacji.
JA, z całym szacunkiem... chociaż nie zamierzam się udzielać w tym wątku, to podam Ci pewien przykład. Niby anegdota, ale fakt.
W szkole miałem takiego kolegę, który zanim założył film do aparatu musiał zahaczyć o pracownię sensytometryczną. Badał go dzień, czasem dwa, wykreślał krzywe, obliczał współczynniki kontrastowości, obliczał czułości, badał rozbieżność krzywych poszczególnych barw... A zdjęcia robił takie sobie... Nieszczególne...
Może po tych dwóch dniach sensytometrii był już zbyt zmęczony? Trudno powiedzieć ;-)
Lux mea lex
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

cbk pisze:To akurat się da, poza tym nie ma co mierzyć, na pierścieniach łozysk wszystko jest napisane ;)
Na pudełku z filmem Kodaka, też jest napisane, a Ty mierzysz i liczysz, mimo że masz tylko miarkę krawiecką.
cbk pisze:To akurat się da,
Linijką łożysko?
cbk pisze:W moich warunkach i w mom wołaniu ma 160 i koniec.
I nie zauważyłeś przypadkiem, że to spora różnica? Gdybyś napisał, że warto ten materiał (każdy materiał) wymacać, bo zmiennych jest sporo to byłaby zupełnie inna gadka. A Ty twardo, że on ma tyle a nie tyle.

technik219, a to nie był cbk przypadkiem? Bo ja nie mierzę, ale też nie podważam tego co podaje Kodak.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ