Jak wypolerowac szybke AN?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Jak wypolerowac szybke AN?

Post autor: dejnekas »

Hej,

Zauwazylem, że moich odbitkach sa widoczne kreski - zawsze w tym samym miejscu. Przejrzalem szuflade na negatyw i oczywiscie szybka AN ma dwie mikroryski, ale widac to na odbitce. Pytanie zatem czy ktos wie jak to wypolerowac? Uszkodzi się szybka przez polerowanie?

Jesli nie polerowanie to co? Sa jakies metody na to?

Dzięki z gory.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Jak wypolerowac szybke AN?

Post autor: zladygin »

Jeżeli ryski są od strony "aktywnej", wytrawionej, to moim zdaniem nie ma szans. Jeżeli od strony gładkiej - polerowanie tlenkiem ceru. Tlenkiem próbowałem usunąć rysy z szyby samochodowej - z niezłym rezultatem. Zestaw do polerowania można kupić na znanym portalu za około 80 zł, można też popytać szklarza lub wymieniacza szyb samochodowych - może trochę odsypać za piwo. Opłacalność tej operacji zależy od wielkości szybki - do dużego formatu nie są tanie.
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Jak wypolerowac szybke AN?

Post autor: dejnekas »

zladygin, Dzięki za odpowiedz. Wydaje mi się, że to od strony "pasywnej", wiec jest szansa. Poszukam tego co piszesz a takze nowej szybki. Niestety szybka ma ryski chyba od ilosci przerobionych negatywow. Tak to przynajmniej wyglada.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Jak wypolerowac szybke AN?

Post autor: dejnekas »

Zawsze mozna znalezc obejscie problemu :) Uzylem szybki AN Durst AN, ktora jest nieco krotsza ale pieknie pasuje zostawiajac jedynie 2-3mm po kazdej stronie co zupelnie nie przeszkadza w 6x6. Miodzio!
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Georgi
-#
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2017, 08:00

Jak wypolerowac szybke AN?

Post autor: Georgi »

A no racja , nie pomyślałem żeby to użyć.
___
opony bełchatów
ODPOWIEDZ