Ilfotec DD-X wywoływanie 4x135 i 2x120 w jednym litrze 1+4

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ilfotec DD-X wywoływanie 4x135 i 2x120 w jednym litrze 1+4

Post autor: J.A. »

mrek pisze:
maetwu pisze: (niestety cena gra dużą rolę :-( )
To wołaj rotacyjnie. Połowa mniej wywoływacza. A jak w Jobo 1520 to tylko 240 ml
Na dwa filmy 120/135
rbit9n pisze:
maetwu pisze:Dobra, teraz już chyba wszystko rozumiem, bardzo wam dziękuję :-) ! Teraz wiem, że lepiej będzie kupić coś typu one-shot. Chciałbym jeszcze zapytać, który wywoływacz tego typu będzie dobry do delt i tym podobnych emulsji? (niestety cena gra dużą rolę :-( )
ostatnio wszystko wołam w xtol'u, a właściwie mytol'u, czyli domowym odpowiedniku i go mogę szczerze polecić. xtol ostatnio jest dostępny chyba tylko na 5 litrów, ale można go zastąpić excelem od fomy.
Można też zrobić super stocka i przechowywać minimum rok. Ja najdłużej miałem taki roztwór zapasowy rok i trzy kwartały.
maetwu
-#
Posty: 114
Rejestracja: 13 lut 2018, 10:41
Lokalizacja: Kraków

Ilfotec DD-X wywoływanie 4x135 i 2x120 w jednym litrze 1+4

Post autor: maetwu »

WIELKIE DZIĘKI !! :-)
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

Ilfotec DD-X wywoływanie 4x135 i 2x120 w jednym litrze 1+4

Post autor: shredderr »

maetwu pisze: Dobra, teraz już chyba wszystko rozumiem, bardzo wam dziękuję :-) ! Teraz wiem, że lepiej będzie kupić coś typu one-shot. Chciałbym jeszcze zapytać, który wywoływacz tego typu będzie dobry do delt i tym podobnych emulsji? (niestety cena gra dużą rolę :-( )
One shot FX-39 lub II jego wersja. Rozcieńczenia 1+9 do 1+19 - chemia dedykowana pod emulsję opartą o kryształki T.
ODPOWIEDZ