Ilford Multigrade 1+9 czy 1+14?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Ilford Multigrade 1+9 czy 1+14?

Post autor: Jasiek Matacz »

Hej,
głupie pytanie ale mam butelkę tego specyfiku na próbę i zastanawiam się czy jest jakaś różnica poza czasem wywoływania pomiędzy rozcieńczeniem 1+9 i 1+14? I jak toto wypada dla papierów Ilforda w porównaniu do Tetanala Eukobromu?
Pozdrawiam
Jasiek
Miburo
-#
Posty: 319
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Ilford Multigrade 1+9 czy 1+14?

Post autor: Miburo »

Ja wołam papiery ilforda tylko w multigradzie 1+9 i jest genialny. Porównań nie mam, ale jestem bardzo zadowolony.
m6nj
-#
Posty: 243
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:48
Lokalizacja: lublin

Ilford Multigrade 1+9 czy 1+14?

Post autor: m6nj »

1+9 tak jak producent zalecił. 1+14 równa się dłuższe wołanie, nieznaczny spadek gęstości w cieniach, mniejsza (za mała) wydajność w stosunku do 1+9.
I MG pracuje pięknie z kazdym niemal papierem- foma woła się zadowalająco, głębokie czernie. Dobra separacja środka zależy od reszty procesu, ale jak on jest dopięty to też się da. Nie ma nic lepszego jak sądzę.
Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Ilford Multigrade 1+9 czy 1+14?

Post autor: Jasiek Matacz »

Pytanie o rozcieńczenie właśnie stąd że na ulotce producent informuje o możliwości 1+9 i 1+14 do wyboru i byłem ciekawy różnicy ;-) Porównywałeś z Tetenal Eukobrom? Bo jego wcześniej używałem stąd jestem ciekawy.
ODPOWIEDZ