I tego...

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, Michał Kowalski, slawoj, zladygin

Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 4790
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Kontakt:

I tego...

Post autor: rbit9n » 19 paź 2019, 09:40

jak już powiedziano w S2 osobno jest matówka (na dole), a osobno soczewka Fresnela (na górze). sprężyny pchają kanapkę do góry, całkowicie bez sensu, bo jeśli podkładki z pianki zaczynają się rozpływać, matówka idzie do góry, oddala się od lustra i ostrość się nie zgadza. jeśli zmienisz matówkę na inną, o innej grubości, to w zależności czy będzie ona grubsza, czy cieńsza niż oryginał, też trzeba dać inne podkładki (dlatego Mr. Rick dawał swoje), bo albo matówka będzie niżej, albo wyżej. regulacja ostrości, to jest własnie dopasowanie adekwatnych podkładek. jest to jak widać rozwiązanie totalnie absurdalne. w serii EC zmienili to, i tak jak w lustrzankach małoobrazkowych, ramka dociska matówkę od góry, zawsze do tego samego miejsca.
"You smell that? Do you smell that? Phenidone, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of phenidone in the morning."
Lieutenant Colonel William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr

aka
-#
Posty: 1766
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

I tego...

Post autor: aka » 19 paź 2019, 12:10

rbit9n pisze:
19 paź 2019, 09:40
to w zależności czy będzie ona grubsza, czy cieńsza niż oryginał, też trzeba dać inne podkładki
No tak, już rozumiem intencje Mr. Ricka - "instalujesz moją matówkę, z moimi podkładkami i nie musisz regulować ostrości", czyli dopasowywać podkładek. Zgadza się, oryginalne rozwiązanie mocno nietrafione, dobrze, że łatwo sobie z problemem poradzić. Swoją drogą nie rozumiem, jak można w masowym produkcie strzelić takiego bubla lub jak Yashica z okleiną w pózniejszych swoich modelach i Contaksach. Chociaż muszę przyznać, że uszczelki i amortyzator lustra w moich cotaksach "od nowości" do dziś są ok.
PS. Mr. Rick skończył z rozsądnymi cenami, co jakby mnie zniechęciło do wymiany moim R-fleksie T, a alternatywy chyba nie ma.

ODPOWIEDZ