gdzie w Krakowie sensownie wywolam c-41?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
temol
-#
Posty: 211
Rejestracja: 18 cze 2008, 14:14
Lokalizacja: Kraków

gdzie w Krakowie sensownie wywolam c-41?

Post autor: temol »

Witam

Poszukuje labu w Krk, ktory wola c-41 i:
- nie rysuje filmow (to podstawa)
- wie do czego sluza bawelniane rekawiczki i uzywa ich...
- ma sensowne ceny (do 5-6 zl za rolke)
- nie zostawia zaciekow i plam z brudnej chemii
- nie rysuje filmow
- no i w miare blisko centrum

Macie jakies propozycje? Jak dla mnie odpada:
FujiJama - rysuja
Ostrowski (dom turysty) - plamy, i syf na filmie
Konaszewska - ceny

T.
Awatar użytkownika
Coil
-#
Posty: 246
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:39
Lokalizacja: MałaPolska

Post autor: Coil »

Spróbuj w Finisz Studio (Foto Prądzyński), Łobzowska 15, najlepiej jakbyś dopadł samego szefa. Facet bardzo sensowny, jak dla mnie ostatnia godna zaufania persona w branży w Krakau (może jeszcze Sauer Studio chociaż to już loteria). Późną wiosną wołałem tam dwie rolki szyrokiej Reali (brak zastrzeżeń co do czystości negatywu itp) choć do końca nie jestem pewien czy nie zawożą filmów do wołania gdzieś dalej. W każdym razie odbitki 20x30 i większe robią wciąż pod powiększalnbikiem. Właśnie mam do odbicia kilka klatek i jakoś nie mogę się tam wybrać.
Awatar użytkownika
temol
-#
Posty: 211
Rejestracja: 18 cze 2008, 14:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: temol »

Dzieki za info. Zaniose moze jedna rolke testowo.

T.
Awatar użytkownika
miasto.mania
-#
Posty: 32
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:05
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: miasto.mania »

ponawiam pytanie, być może przez 2lata się coś zmieniło ;)
interesuje mnie jak najlepsze wołanie c-41 w Krakowie. zastanawiałam się nad Konaszewską, ale jak to z Qlabami w Polsce - nigdy nic nie wiadomo...
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

Ja wołam w Domu Turysty i jestem zadowolony...
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: zaphod »

Ja z Domu Turysty zadowolony nie jestem, spieprzyli mi wołanie kilku filmów. C-41 chyba faktycznie najlepiej w Finiszu na Łobzowskiej. Ale jeśli już przy tym jesteśmy, to E-6 tam odradzam - Provia zawsze u nich wychodzi bardzo ciemna. Sauer zwinął działalność, nawet nie oddając filmów, które czekały u nich na wołanie :shock: Konaszewska podobno bardzo dobra, ale odbija się to w cenniku.
Awatar użytkownika
temol
-#
Posty: 211
Rejestracja: 18 cze 2008, 14:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: temol »

Chyba Konaszewska. Domu turysty nie odwiedzam od momentu jak mi schrzanili wołanie. Zresztą, jak masz coś ważnego, to wcześniej proponuje oddać jedną rolkę testowo.

T.
Awatar użytkownika
efes
-#
Posty: 73
Rejestracja: 02 lip 2008, 18:44
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: efes »

Jak to się dzisiaj rysuje? Gdzie wołacie 120 i 135 (kolor i slajd)?

Dla zainteresowanych: odradzam Łobzowską. Sauer już nie istnieje, a z Finisza już wyciągałem spaprany slajd, a nie zrobili go szybko.

Słyszalem dobre opinie o Panu Trzypion. Ktoś wie, czy nadal przyjmuje zamówienia?
Czytam i polecam:
Krytyka fotograficzna
skytruck
-#
Posty: 159
Rejestracja: 21 mar 2008, 19:48
Lokalizacja: Strzyżów n/Wisłokiem

Post autor: skytruck »

efes pisze:Jak to się dzisiaj rysuje? Gdzie wołacie 120 i 135 (kolor i slajd)?

Dla zainteresowanych: odradzam Łobzowską. Sauer już nie istnieje, a z Finisza już wyciągałem spaprany slajd, a nie zrobili go szybko.

Słyszalem dobre opinie o Panu Trzypion. Ktoś wie, czy nadal przyjmuje zamówienia?
Korzystałem z jego usług. Byłem bardzo zadowolony z tym, że nie zależało mi na szybkiej usłudze. Najlepiej po prostu wysłać maila.
Teraz wysyłam do jednego z użytkoeników Korex'u. I również jestem bardzo zadowolony
kalasanty
-#
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2007, 20:50
Lokalizacja: Kraków

gdzie w Krakowie sensownie wywolam c-41?

Post autor: kalasanty »

Odgrzewam!
Próbowałem w wujku googlea znaleźć jakieś informacje, ale wszystko jest sprzed kilku lat.

Gdzie aktualnie w Krakowie najlepiej jest oddać negatyw do wywołania? Byłem w FotoKodzie na Starowiślnej ale, hm, mam wrażenie, że jest to loteria. Przynajmniej 3 ostatnie rolki wyglądają koszmarnie.

LabLab na Podgórzu? Micuda (z zadziwiająco niską ceną, bo 10 zł za jedną rolkę i niżej jak przyniesie się więcej) ?
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

gdzie w Krakowie sensownie wywolam c-41?

Post autor: zladygin »

Chyba tylko plac Matejki, czyli Konaszewska, ale ostatnio wywoływałem 120 chyba z dwa lata temu. Było bardzo OK.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

gdzie w Krakowie sensownie wywolam c-41?

Post autor: J.A. »

kalasanty, wyślij do mnie do BB
Jerzy23
-#
Posty: 248
Rejestracja: 05 cze 2015, 19:23
Lokalizacja: Poznań

gdzie w Krakowie sensownie wywolam c-41?

Post autor: Jerzy23 »

faktycznie do JA będzie najsensowniej :)


co do Krakowa to dziwie się, że nie dajecie do obróbki swoich filmów do lablabu..

JW
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

gdzie w Krakowie sensownie wywolam c-41?

Post autor: Gringo997 »

Ostatnio testowałem FOTOLABA na Krakowskiej (C41 + skanowanie i odbitki). Właściciel dużo wie i można się z nimi dogadać. Zaniosłem na razie kilka rolek i rys nie widać. Skanują na Fuji Frontier a nie płaszczaku. Terminy też mają bardzo dobre a ceny rozsądne.

Wcześniej robiłem na Madalińskiego (Fabryka Zdjęć) i porysowali mi rolkę, w dodatku w rozmowie wyszło, że oddają zewnętrznej firmie do wywołania.


BW robię w domu.
ODPOWIEDZ