gazowanie

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

sadziak
-#
Posty: 59
Rejestracja: 22 lis 2018, 22:15

gazowanie

Post autor: sadziak »

Ja fotografuję Holgą - wypraszam sobie.. Bez tzw. jaj ale sobie żartujecie bez ogródek..
- tryskam gazem w wolną przestrzeń butelki, zakręcam i już? (pytam poważnie)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

gazowanie

Post autor: 4Rider »

Tak. Już to napisałem zresztą.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

gazowanie

Post autor: J.A. »

sadziak, tak jak napisał wyżej 4Rider.
Używasz gazu cięższego od powietrza, dzięki temu wypiera ontlen znad powierzchni cieczy bardzo skutecznie odcinając dostęp tlenu do chronionej cieczy uniemożliwiając utlenianie.
Teoretycznie może być też dwutlenek węgla. Bo także jest cięższy od powietrza.
Jest fajne doświadczenie z rynienką ustawioną jak równia pochyla świeczką na jej dolnym końcu i „wlewanym” do rynienki CO2. Magicznie świeczka gaśnie. Robiąc to z propanem-butanem, w takiej sytuacji nagle następuje rozbłysk ognia.
W wersji z dzbankiem https://m.youtube.com/watch?v=Z4_jmaa5qH4
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
piday
-#
Posty: 117
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

gazowanie

Post autor: piday »

Nie wszędzie w Polsce jest metan w sieci.
Awatar użytkownika
bakulik
-#
Posty: 311
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:14
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

gazowanie

Post autor: bakulik »

Nie wiem, dawno nie słuchałem radiowych komunikatów o jakości gazu.
Pozdrawiam
Łukasz Bakuła
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

gazowanie

Post autor: technik219 »

Butan nie metan.
Lux mea lex
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

gazowanie

Post autor: Nomad »

sadziak pisze: 23 lis 2018, 21:51 Ja fotografuję Holgą - wypraszam sobie..
Sprzedaj Holgę, zdezynfekuj ręce, kup Druha.
Piszę serio!
PS Ja widziałem co są w stanie uskutecznić artystyczni łomografiści, gdybym miał włosy na głowie to momentalny fryz na Einsteina gwarantowany. To że fotografujesz Holgą nie czyni cię łomografistą z automatu. Ja też fotografowałem Łomo-LC-A, na slajdach ORWO i absolutnie do łomografii się nie poczuwam.
mirek_mi
-#
Posty: 30
Rejestracja: 06 lis 2015, 17:16

gazowanie

Post autor: mirek_mi »

Nie wszędzie w Polsce jest metan w sieci.

Chyba prawie wszędzie. Albo to jest gaz wysokometanowy albo zaazotowany. Nie wiem czy jeszcze gdzieś jest stosowany gaz koksowniczy, ale on też ma w składzie metan (oprócz wodoru i tlenku węgla).
Propan jest zazwyczaj zgazowywany na miejscu i podawany do budynku lub grupy budynków, ale raczej nie można nazwać siecią.
Gaz CNG to też jest metan ale sprężony.
sadziak
-#
Posty: 59
Rejestracja: 22 lis 2018, 22:15

gazowanie

Post autor: sadziak »

Sprzedaj Holgę, zdezynfekuj ręce, kup Druha.
Piszę serio!
PS Ja widziałem co są w stanie uskutecznić artystyczni łomografiści, gdybym miał włosy na głowie to momentalny fryz na Einsteina gwarantowany. To że fotografujesz Holgą nie czyni cię łomografistą z automatu. Ja też fotografowałem Łomo-LC-A, na slajdach ORWO i absolutnie do łomografii się nie poczuwam.
[/quote]
Kokietuję z tą Holgą..
a na poważnie-jakbyście napisali jak się zmienia koło w aucie-bierzesz klucz, odkręcasz i zmieniasz. Trochę jak z kolegami, którzy piszą, że "w trzy sekundy.." Jak nie widzisz to sobie nie możesz wyobrazić. Wydaje mi się, że powinniście napisać- weź gaz, tryśnij w butelkę i szybko zakręć korek. Tak myślę..
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

gazowanie

Post autor: J.A. »

sadziak, wybacz jeżeli uraziłem.
Kupiłem spray Protectan Tetenala, przy nim też nie ma instrukcji, ani obrazkowej, ani pisanej. Dostałem do ręki puszkę z gazem i nic więcej nie trzeba było bym wiedział jak to zrobić. A czynność trwa dosłownie tezy sekundy. A „szybko zakręcić korek” dowodzi, że zupełnie nie rozumiesz tego co chcesz zrobić, mimo iż dostałeś film który obrazuje zasadę. Czy po nalaniu wody do butelki „szybko zakręcasz korek” wy woda nie uleciała?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
LD
-#
Posty: 464
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

gazowanie

Post autor: LD »

Ludzie o czym wy piszecie. Nie sądziłem że forum zejdzie do poziomu "amerykańskiego" żeby aż tak się rozpisywać na błahy temat. Opis nie pomaga, film nie pomaga to może trzeba się cofnąć i zacząć od podstaw, ale innych.
Po prostu brak słów że bije się pianę bez pożytku. Pewnie niektórzy mnie zlinczują za to co napisałem ale niech tam.
sadziak
-#
Posty: 59
Rejestracja: 22 lis 2018, 22:15

gazowanie

Post autor: sadziak »

LD pisze: 26 lis 2018, 14:22 Ludzie o czym wy piszecie. Nie sądziłem że forum zejdzie do poziomu "amerykańskiego" żeby aż tak się rozpisywać na błahy temat. Opis nie pomaga, film nie pomaga to może trzeba się cofnąć i zacząć od podstaw, ale innych.
Po prostu brak słów że bije się pianę bez pożytku. Pewnie niektórzy mnie zlinczują za to co napisałem ale niech tam.
To nie jest kwestia linczu - tylko "za wyrywny" jesteś. Tak-bardzo długo nie byłem w ciemni. Tak-nie wiem czym jest gazowanie. Tak-pierwszy raz przed chwilą spotkałem się z nazwą Protectan Tetenal.
Co masz na myśli pisząc o amerykańskim poziomie?
Jak wiesz i masz ochotę się podzielić to napisz -jak nie, nie wyśmiewaj poziomu czyiś pytać, bo mam wrażenie, że zawsze można spotkać kogoś mocniejszego od siebie w innych tematach.
Czy ja czytając na forum, że ktoś odwrotnie wkręcał mocowanie obiektywu do powiększalnika mam pisać -jaki to jest poziom tego forum??
Tak - bijesz pianę.
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

gazowanie

Post autor: zaphod »

Przecież sam kształt aplikatora dołączonego do protectanu jest instrukcją jak należy to zrobić. Jaka tu jest filozofia żeby robić wątek na trzy strony?
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
sadziak
-#
Posty: 59
Rejestracja: 22 lis 2018, 22:15

gazowanie

Post autor: sadziak »

:oops:
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

gazowanie

Post autor: J.A. »

sadziak, naprawdę nie obrażaj się. Gdybys przed założeniem nowego wątku o tytule „gazowanie” wpisał ten tytuł do wyszukiwarki na forum to:
Wiedziałbyś już dawno co i jak. Oraz wiedziałbyś już dawno czym.
Jak pamiętam to było o tym minimum kilka razy. Przy różnych okazjach.
Mało tego było kilka razy jak zrobić aplikator ułatwiający tę operację przy użyciu gazu do zapalniczek.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ