Epson V600 - ma ktoś pomysł na lepsze ramki?

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Epson V600 - ma ktoś pomysł na lepsze ramki?

Post autor: Jasiek Matacz »

Hej,
jestem zadowolonym użytkownikiem Epsona V600. Skaner bardzo sobie chwale- poza tytułowymi ramkami. O ile te do małego obrazka jeszcze przejdą bo przez małą szerokość tego filmu w miarę prosto się on trzyma(chyba że się zwija, bo przydała by się te wsuwki co są na końcu by były przez całą długość filmu) to te do średniego obrazka są fatalne. Często filmy(szczególnie Rollei Retro 400S którego ostatnio sporo używam) z nich wypadają/wyskakują co przekłada się na ostrość negatywów- tu muszę jeszcze sprawdzić czy moja partia nie jest minimalnie węższa niż reszta negatywów i stąd takie zachowanie. Już całkowicie pomijam kwestie tego że na tak dużej powierzchni bez odpowiedniego przytrzymania filmy same pod własnym ciężarem się wyginają ku środkowi. Czy ktoś to jakoś obszedł lub zna dobre rozwiązanie? Będę strasznie wdzięczny za wszystkie rady.
Pozdrawiam
JM
dinderi
-#
Posty: 60
Rejestracja: 26 kwie 2010, 19:02
Lokalizacja: Raszyn

Epson V600 - ma ktoś pomysł na lepsze ramki?

Post autor: dinderi »

Jarosh
-#
Posty: 61
Rejestracja: 13 sie 2012, 09:18
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie

Epson V600 - ma ktoś pomysł na lepsze ramki?

Post autor: Jarosh »

Trawione chemicznie szybki u szklarza na wymiar. Ja kupiłem wczoraj do swojego epsona v500 za 2zł komplet. Wyjmuje te zatrzaski i przykrywam ową szybką :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
D.M.M.
-#
Posty: 209
Rejestracja: 30 paź 2010, 07:39
Lokalizacja: Sosnowiec

Epson V600 - ma ktoś pomysł na lepsze ramki?

Post autor: D.M.M. »

Kładziesz bezpośrednio na szybę skanera?
Awatar użytkownika
Ozmin
-#
Posty: 263
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Epson V600 - ma ktoś pomysł na lepsze ramki?

Post autor: Ozmin »

Przerobiłem ten temat i szczerze to nie zauważyłem różnicy w skanach z V600. Mało tego, przy mocnym rozjaśnieniu widać kaszkę powstałą na wskutek rozproszenia światła przez trawione szkło.
Instagram
Hasselblad: 500C/M, 553ELX, XPAN
Durst: M70, M805, L1200
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Epson V600 - ma ktoś pomysł na lepsze ramki?

Post autor: jac123 »

Ozmin pisze: Przerobiłem ten temat i szczerze to nie zauważyłem różnicy w skanach z V600. Mało tego, przy mocnym rozjaśnieniu widać kaszkę powstałą na wskutek rozproszenia światła przez trawione szkło.
Te szybki z betterscaning nie są trawione, więc o kaszce nie ma mowy.
ODPOWIEDZ