epson 4990 - modyfikacja przystawek i problem ze średnim

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
pasiasty
-#
Posty: 217
Rejestracja: 23 lis 2011, 15:57
Lokalizacja: Praha
Kontakt:

Post autor: pasiasty »

ja to sprawdzałem w Czechach, ale myślę, ze w Polsce będzie podobnie
|| Cezary Żemis <cezary.zemis@gmail.com>
|| http://cezaryzemis.name/
|| ph. +48 794 337 097 | +420 605 560 885
Awatar użytkownika
hmpawel
-#
Posty: 32
Rejestracja: 11 mar 2014, 20:00
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: hmpawel »

taharii pisze: No i teraz pytanie czy można to FW na USB zamienić bo do USB można podpiąć zasilanie (mam takie huby z zasilaniem zewnętrznym z gniazdka normalnie) to czy ktoś może ma pomysł, czy to ma szansę zadziałać - tzn technicznie czy ma szansę, bo pewnie nikt nie próbował....

uf ;P
Pecetowe pełne FireWire (6-pinowe) daje 12V. Laptopy (te starsze, z pełnym złączem, mac, itp) mogą dawać mniej (np. 9V) w zależności od typu baterii.
Jeśli nie boisz się lutownicy i drobnych prac mechanicznych chyba najlepiej byłoby dorobić sobie w urządzeniu osobne gniazdko na jakiś zasilacz 12V i korzystać z 4-pinowego FireWire w komputerze. Nie wiem, czy przejściówki z USB przenoszą napięcie, ale stawiałbym, że na pewno nie mają przetwornicy z 5 do 12V. Zasilanie z 5V może nie wystarczyć.
Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

FW

Post autor: jac123 »

taharii pisze:Tak, tak ja nie o skaner - przystawkę chciałem uruchomić po kablu i mimo, że mam w laptopie FW i kupiłem koszmarnie drogi kabel - nie udało się.
Wg serwisu ze Szweclandii do tego potrzebny jest 'pełny' port FW, który poda odpowiednie zasilanie, które to porty podobno tylko Apple mają...
Pytanie czy takie USB da radę, bo do niego nawet można zasilacz dodatkowy podpiąć teoretycznie...
Może to pomoże:
http://aridenison.com/tag/phase-one-p25/

Tahari, a jaka to konkretnie przystawka (i aparat do niej)?
pozdr
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Re: FW

Post autor: taharii »

jac123 pisze:
taharii pisze:Tak, tak ja nie o skaner - przystawkę chciałem uruchomić po kablu i mimo, że mam w laptopie FW i kupiłem koszmarnie drogi kabel - nie udało się.
Wg serwisu ze Szweclandii do tego potrzebny jest 'pełny' port FW, który poda odpowiednie zasilanie, które to porty podobno tylko Apple mają...
Pytanie czy takie USB da radę, bo do niego nawet można zasilacz dodatkowy podpiąć teoretycznie...
Może to pomoże:
http://aridenison.com/tag/phase-one-p25/

Tahari, a jaka to konkretnie przystawka (i aparat do niej)?
pozdr

Dzięki, sprawdzę, a w zasadzie próbowałem właśnie sprawdzić ale:
Po pierwsze nie wiem czy nie zniszczyłem kabla całkiem, bo po rozebraniu mojego, w środku znalazłem czarny i brązowy przewód, więc szukając białego rozbebeszyłem te dwie wiązki zawinięte w ekran, papier czy co to tam jest, nie wiem czy permanentnie ich nie dewastując.
Po drugie, do mojego kabla używałem jeszcze redukcji do miniFW bo w laptopie mam takie wejście tylko i jej znaleźć nie mogę, bo porzuciłem projekt, teraz muszę sobie przypomnieć co z nią zrobić mogłem....

No i nie wiem czy działa, bo bez przejściówki nie sprawdzę ;P

W każdym razie byłoby ekstra.

Swoją drogą, za mało w laptopie jest, może można do tych przewodów, zewnętrzne zasilanie podłączyć?
Takie coś nazywało się PhaseOne Portable Solution i kosztuje aktualnie niecałe 2k zł, może podpinając do przewodu zasilacz zwykły dostanę zasilanie na przystawce??

Przystawka to P25 H101 na Hasselbladzie H2
marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

epson 4990 - modyfikacja przystawek i problem ze średnim

Post autor: marcinfoto »

Hej, odkopię stary temat bo mam podobną sytuację .

Trafił się epson 4990 w przystępnej cenie więc zaryzykowałem i kupiłem , ale tak jak u kolegi co założył post kupiłem golasa . Wolę zapytać od razu żeby móc czym prędzej go uruchomić .

1- Czy kable od mojego canon 9000 f będą pasowały ?
2 - Czy ma ktoś może wzór na ramkę 2 x 4,5 żebym mógł spróbować zrobić jakiś patent z kartonu ?

Do małego i średniego narazie będzie jeszcze 9000 f ale ostatecznie reszta ramek tez mi będzie potrzebna bo canona raczej będę musiał sprzedać żeby nie gromadzić za wiele sprzętu .

3 - Mam na komputerze Win 7 64 , będzie śmigał z tym systemem ?

Od biedy mam zapasowy komputer na który mógłbym zainstalować jakiś inny stary system, Win XP np .

Jeżeli potrzebny jest jakiś inny przewód byłbym wdzięczny za info jaki żeby go jutro zakupić .

Pozdrawiam
Graflex Speed Graphic + Aero Ektrar 178 df2,5 / Pentac 8 210. f 2,9 / Zeiss 250 f 3,5 / Hasselblad 500CM Planar 75 2,8 T / Pentax 6x7 Takumar 105 f 2,4 / Contax G1
ODPOWIEDZ