Ebay

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

Ebay

Post autor: shredderr »

I ja się szarpnąłem, tyle że na Portrę.
A tak chłodno patrząc na gościa ze Zjednoczonego Królestwa, który sprzedaje w dolarach kanadyjskich, to coś mi się widzi, że popierdzielił waluty i zamiast funtów szterlingów wybrał dolary kanadyjskie. Miejmy nadzieję, że albo w pomyłce się nie połapie, albo tak tanio chce się zalegającego towaru pozbyć ;)
ajsikel
-#
Posty: 312
Rejestracja: 01 gru 2008, 01:30
Kontakt:

Ebay

Post autor: ajsikel »

[quote="J.A."] ajsikel, ostatni mało kto używa argumentów broniąc swojej tezy - szacun.
Plus za wywoływanie w Łabie się mu należy. Zresztą te filmy właśnie po to powstały.
Co do wybaczania to jest to złuda, wybacza tyle co negatyw barwny,czyli znacznie mniej niż zwykły srebrowej negatyw. Tu problem polega na tym, że nijak nie możesz wpłynąć na stopień tego wybaczania, a klasyczny cz-b można wywołać tak, że wybaczy - 4 i + 8 EV na jednym filmie.
to niejako oczywista oczywistość ale dodam, niesmialo, ale dodam, ze amatorowi, tydziez osobie ktora z determinacją zechce oddawac swoje rolki do labu byc moze jest wszytsko jedno.
che miec tylko namiastkę` tej magii analoga czarno bialego ``
:)
- za ziarno bo jest brzydkie.
sprzeciw wysoki sądzie - plotki i pomówienia- moj klient twierdzi ze jest śliczne :)


Rozpiętość tonalna i odbijanie pod powiększalnikiem to nie są zalety, bo klasyczne materiały także mają rozpiętość tonalną nie mniejszą i także można pracować z nimi pod powiększalnikiem :-).
jak mowilem, umierac za chromogeniak nie bede :)


ale przeciez My wiem co to za diabel ten neopan CN :)?
https://www.instagram.com/zone_lll/
lity bromoleje czarne białe i takie inne ...
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Ebay

Post autor: jac123 »

shredderr pisze:I ja się szarpnąłem, tyle że na Portrę.
A tak chłodno patrząc na gościa ze Zjednoczonego Królestwa, który sprzedaje w dolarach kanadyjskich, to coś mi się widzi, że popierdzielił waluty i zamiast funtów szterlingów wybrał dolary kanadyjskie. Miejmy nadzieję, że albo w pomyłce się nie połapie, albo tak tanio chce się zalegającego towaru pozbyć ;)
Jako lokalizację podaje USA, więc może ewentualnie pomylił z USD...
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

Ebay

Post autor: shredderr »

A jak klikniesz w nazwę sprzedawcy to pojawi sie info "karad.mckie jest użytkownikiem eBay od 11 maj, 2015 i znajduje się w: Wielka Brytania"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Ebay

Post autor: jac123 »

shredderr pisze:A jak klikniesz w nazwę sprzedawcy to pojawi sie info "karad.mckie jest użytkownikiem eBay od 11 maj, 2015 i znajduje się w: Wielka Brytania"
Tam jest zarejestrowany jako użytkownik, jeśli natomiast podał jako lokalizację przedmiotu USA, to prawdopodobnie stamtąd jest wysyłka.
ajsikel
-#
Posty: 312
Rejestracja: 01 gru 2008, 01:30
Kontakt:

Ebay

Post autor: ajsikel »

cos kreci.
czyli Polak :)


...

zarcik taki.
https://www.instagram.com/zone_lll/
lity bromoleje czarne białe i takie inne ...
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Ebay

Post autor: wosk »

Na razie się nie nakręcam zbytnio - okaże się czy zakup dojdzie do skutku. Wczoraj mniej więcej jednocześnie pojawiła się i druga podobna oferta od użytkownika z UK tylko o innej nazwie (zachowałem screena z oferty). Dziś już tej aukcji nie ma - wygląda na to, że ebay zablokował sprzedaż. Ale tu na razie się kręci, w razie czego PayPal zwróci należność...
Ebay.jpg
Ebay.jpg (55.95 KiB) Przejrzano 2708 razy
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ebay

Post autor: J.A. »

wosk pisze:Ale tu na razie się kręci, w razie czego PayPal zwróci należność...
Ebay.jpg
Chyba że koleś wyśle nic w paczce, wtedy nie zwróci, bo będzie dowód na to że przesyłka została wysłana i odebrana.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Ebay

Post autor: wosk »

J.A. pisze:Chyba że koleś wyśle nic w paczce, wtedy nie zwróci, bo będzie dowód na to że przesyłka została wysłana i odebrana.
O nie - w Centrum rozstrzygania PayPal są dwie opcje - nie otrzymanie towaru lub otrzymanie towaru niezgodnego z opisem. Spory rozstrzygane są zazwyczaj na korzyść kupującego. Można dodatkowo nagrać "procedurę" otwarcia przesyłki.
Ebay2.jpg
Ebay2.jpg (16.85 KiB) Przejrzano 2690 razy
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ebay

Post autor: J.A. »

A to się zmieniło. Ostatni problem z zakupem miałem z 5 lat temu. Koleś sprzedawał Velvię 100, a przysłał mi 100F, jak mu zwróciłem uwagę to mi odpisał że jego wujek profesjonalista twierdzi że to to samo i żebym spadał. No to mu wystawiłem negatywa i już.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
rybka
-#
Posty: 256
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:13
Lokalizacja: dublin

Ebay

Post autor: rybka »

Przy okazji dyskusji nad lepszoscia - gorszoscia , ten matrial swietnie wywoluje sie w Rodinalu . Ma wprawdzie potem lekko fioletowa maske , traci czulosc do jakis 160 iso ale kopiuje sie bez problemu i ziarno troszke mu pieknieje ... Pozdrawiam .
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Ebay

Post autor: zladygin »

J.A. pisze: Więc z zalet zostaje tylko C-41.
... no i w tym przypadku cena. Czy nie płacimy za film "wstępnie naświetlony"? Pożyjemy, zobaczymy :mrgreen:
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Ebay

Post autor: jac123 »

Obyśmy w ogóle zobaczyli te filmy ...
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ebay

Post autor: J.A. »

jac123, taka ewentualność została poruszona i wyjaśniona wcześniej. Gdyby to był jakiś fajny cz-b klasyczny negatyw to też bym zaryzykował, a że takich nie lubię to i darmo nie chcę.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Ebay

Post autor: jac123 »

Wiem, że została poruszona, nic to jednak nie zmienia na dzień dzisiejszy. Tak czy siak, 35 zł nie majątek, przeżyjemy, liczę na zwrot z paypala (gdyby co).
Jeśli będę szczęśliwym nabywcą to filmy się przydadzą, nie zawsze się robi na wystawę.
ps. fajnych negatywów w takich cenach nie ma
ODPOWIEDZ