Durst Laborator 900

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Adams »

bowie pisze:
tomfish pisze:Nie TIRem, ale Mondeo kombi, dodam, że jeszcze z dwoma pasażerkami i dokupionym Jobo 4100, tak myślę nad pływającym stołem i chcę podpatrzyć jak to można by zrobić.
no no no!! Ty, trzy dursty i DWIE PASAŻERKI!! pozazdrościć, pozazdroscić... :mrgreen:[/quote
]

Możesz podrzucić jakieś linki do tego pływającego stołu, coby zobaczyć z czym się to je:-)
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
tomfish
-#
Posty: 35
Rejestracja: 22 wrz 2008, 19:28
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: tomfish »

Właśnie próbuję podpatrzyć w Jobo jak działa termostat i grzałka.
Mój ojciec miał kiedyś takie coś , nazwa może nieco nie fortunna, ale my tak to nazywaliśmy.
Była to jakby taka ogromna płytka wanna z poprzeczkami, ale nie dzielącymi powierzchni, tylko służącymi do wkładania kuwet.
Zamocowane były dwie grzałki akwarystyczne i termostat oraz pompka wprawiająca wodę w ruch wirowy, aby temperatura na „stole była równa.
Wystarczyło odpowiednio wcześniej wstawić kuwety z odczynnikami i poczekać aż osiągną temperaturę w „stole’.
Potem do roboty ! Woda ma dużą bezwładność cieplną, wiec nie było kłopotu ze stabilizacją procesu na tym samym poziomie we wszystkich kąpielach.
Wołaliśmy tak przede wszystkim odbitki kolorowe ( ja raczej przeszkadzałem :-> ).
Mam zamiar otworzyć w miarę profesjonalną ciemnię z możliwością wołania filmów i robienia wielkoformatowych odbitek.
Marzy mi się przy niej jakaś mała galeria do wystawiania prac „ciemniarzy”
I miejsce, w którym można by się spotkać i podyskutować w godziwych warunkach.
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

tomfish pisze:Marzy mi się przy niej jakaś mała galeria do wystawiania prac „ciemniarzy”
I miejsce, w którym można by się spotkać i podyskutować w godziwych warunkach.
Trzymam kciuki. Sam chętnie bym czasem zlecił zrobienie odbitki w kolorze z 6x6 - ale właśnie odbitki, nie skany...
Do galerii potrzeba praktycznie kawałka ściany, gorzej z miejscem do pogaduszek.... Ale powodzenia!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bowie »

tomfish pisze:Marzy mi się przy niej jakaś mała galeria do wystawiania prac „ciemniarzy”
I miejsce, w którym można by się spotkać i podyskutować w godziwych warunkach.
:mrgreen:
jaki rejon wawy?
Awatar użytkownika
tomfish
-#
Posty: 35
Rejestracja: 22 wrz 2008, 19:28
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: tomfish »

Raczej widziałbym to w ten sposób, ze udostępniał bym pasjonatom sprzęt potrzebny do wywojki i powiększania, chciałbym stworzyć takie mini labolatoria z pełnym osprzętem.
Np. do małego obrazka i średniego, a także to wielkiego formatu.
Co do zlecania to pewnie też by się potem robiło.
Widziałem takie w Monachium.
Członkowie mają wykupiony miesięczny abonament ( pozwalający na pokrycie kosztów i pewnie jakiś zarobek ).
Właściciel dogadany jest z hurtownikami i kupuje duże ilości tańszej chemii, ludzie są zadowoleni i jest ok.
Podobno używają też chemii kryształkowej robionej na zamówienie, ale to wszystko podobno. Nikt nie chciał zdradzać szczegółów.
Chciałbym to uruchomić na Mokotowie, gdzieś przy linii metra najlepiej.
Szukam lokalu, przecież to może być pomieszczenia piwniczne, byle z wentylacją i wodą.
Awatar użytkownika
suchar
-#
Posty: 63
Rejestracja: 15 wrz 2007, 09:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: suchar »

tomfish pisze:Raczej widziałbym to w ten sposób, ze udostępniał bym pasjonatom sprzęt potrzebny do wywojki i powiększania, chciałbym stworzyć takie mini labolatoria z pełnym osprzętem.
Np. do małego obrazka i średniego, a także to wielkiego formatu.
Co do zlecania to pewnie też by się potem robiło.
Widziałem takie w Monachium.
Członkowie mają wykupiony miesięczny abonament ( pozwalający na pokrycie kosztów i pewnie jakiś zarobek ).
Właściciel dogadany jest z hurtownikami i kupuje duże ilości tańszej chemii, ludzie są zadowoleni i jest ok.
Podobno używają też chemii kryształkowej robionej na zamówienie, ale to wszystko podobno. Nikt nie chciał zdradzać szczegółów.
Chciałbym to uruchomić na Mokotowie, gdzieś przy linii metra najlepiej.
Szukam lokalu, przecież to może być pomieszczenia piwniczne, byle z wentylacją i wodą.
Moim zdaniem świetny pomysł, gorąco Ci kibicuję. Raportuj, co i jak, w końcu z Warszawy jestem ;)
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

tomfish pisze:Podobno używają też chemii kryształkowej robionej na zamówienie, ale to wszystko podobno.
D-76 kosztuje na rynku 3x tyle co MD-76 robione przez Czarno-Białe. Zapewne można zejść jeszcze niżej przy hurtowej produkcji... Aż szkoda że mam ciemnię, bo bym się bliżej zainteresował :) Ale wciąż kibicuję!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
ODPOWIEDZ