czy tanol nadaje się tylko do wywołania rotacyjnego

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

czy tanol nadaje się tylko do wywołania rotacyjnego

Post autor: flonidan »

Przepraszam może podobny temat już był.Wołałem w tanolu 1:1:100 Acrosa w średnim i wywołanie w sumie przeszło bez cudów,ale na brzegach błony jest nieznaczne zagęszczenie barwnika wywoływacza.Wołałem na okrętkę, no może ze dwa razy obróciłem góra -dół.W sumie ten defekt nie dyskwalifikuje filmu ale moje krótkie do was pytanie czy ten wywoływacz nadaje się tylko do rotacji??Chyba podobne problemy ktoś miał z wywoływaczami z tej grupy.
jacek
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

Nigdzie nie znalazłem żeby ten wywoływacz był tylko do maszyny.

Podejrzewam że za mało kręciłeś koreksem. I film nie wywołał się równomiernie, to samo może dotyczyć się utrwalacza którego użyłeś.

No chyba że chciałeś wywołać akutacyjnie, ale do tego chyba inny wywoływacz się nadaje

topics2/faq-wywolywanie-akutacyjne-arch ... u-vt39.htm
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
Qarqonosh
-#
Posty: 46
Rejestracja: 25 lut 2016, 17:47
Lokalizacja: Kiedyś Karpacz

czy tanol nadaje się tylko do wywołania rotacyjnego

Post autor: Qarqonosh »

Odgrzewam i cytuję autora, czyli Wolfganga Moerscha:

Suitable for tank and dish development. It is also possible to use this developer in a rotation tank. However, in direct comparison the sharpness is significantly lower. If you want to use a developing machine, we recommend the TAS film processor by Heiland Electronic.

Nigdy nie wołam w Tanolu rotacyjnie :-)

Pozdrawiam

Q
atmor
-#
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2015, 21:07

czy tanol nadaje się tylko do wywołania rotacyjnego

Post autor: atmor »

Też nigdy nie wywoływałem Tanolu rotacyjnie. To karkołomne.
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

czy tanol nadaje się tylko do wywołania rotacyjnego

Post autor: flonidan »

Wywołałem w Tanolu już wiele filmów i nigdy ten efekt się już nie powtórzył -rzeczywiście chyba słabo kręciłem koreksem.Dzięki za odpowiedzi.
jacek
ODPOWIEDZ