Cofka w czasie

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Cofka w czasie

Post autor: rbit9n »

te "jubilerskie" z allegro dają radę. przy małych ilościach warto jeszcze lekko puknąć w szalkę, bo potrafi się zaciąć i mimo sypania pokazuje zero.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cofka w czasie

Post autor: J.A. »

4Rider pisze: 16 lut 2019, 10:13 Co do proszku to dzieliłem galonowy d-76, ale on jest wymieszany ten Kodakowski.
Fenal też dzieliłem, bo miałem 5-litrowe porcje - znajoma z apteki mi rozważyła
no właśnie ja podzieliłem fabryczny A-49. Nigdy nie masz gwarancj czy ta niewielka ilość substancji wywołującej podzieli się z dokładnością 5%.
technik219, ta którą podlinkowałem ma max pół kilo, dzięki niej bezstresowo i bez kombinowania robiłem większe objętości wywoływacza pozytywowego.
I jest relatywnie duża, łatwiej na niej odważać większe porcje.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
bakulik
-#
Posty: 311
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:14
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Cofka w czasie

Post autor: bakulik »

rbit9n pisze: 16 lut 2019, 11:53 przy małych ilościach warto jeszcze lekko puknąć w szalkę, bo potrafi się zaciąć i mimo sypania pokazuje zero.
Można też ważyć w jakimś lekkim pojemniczku, np. po filmie. Oczywiście po wytarowaniu.
J.A. pisze: 16 lut 2019, 15:43 ta którą podlinkowałem ma max pół kilo […] łatwiej na niej odważać większe porcje
Mam identyczną, też polecam.
Pozdrawiam
Łukasz Bakuła
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Cofka w czasie

Post autor: rbit9n »

z pojemniczkiem o tyle dobrze, że do odważnego fenidonu lejesz wrzątek i nawet mieszać nie trzeba.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ