Bylem w ciemni Roya Snell'a!

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Bylem w ciemni Roya Snell'a!

Post autor: dejnekas »

Hej,

Mialem dzisiaj przyjemnosci obejrzenia ciemni Roya! Coś wspanialego po prostu! Opowiadal mi mase rzeczy, ktore staram się teraz zapisac na kartce poki pamietam. Na pewno się jeszcze spotkamy i podziele się tym, ale teraz jestem zbyt podekscytowany :)
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Bylem w ciemni Roya Snell'a!

Post autor: zladygin »

Czy to ta ciemnia? :)
Bardzo jesteśmy ciekawi Twojej opowieści
z.
Załączniki
roy_snell.jpg
roy_snell.jpg (171.02 KiB) Przejrzano 3739 razy
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Bylem w ciemni Roya Snell'a!

Post autor: dejnekas »

zladygin, Tak to ten sam Roy :)

Jak przyjechalem to kolega (jego chyba pracownik)....wycinali galezie drzewa poniewaz zaslanialy okna :) Spodziewalem się, że bedzie siedziec przy powiekszalniku! Po wejsciu dostalem szklanke wody i zaczelismy ze 25 minut rozmawiac o fotografii - o tym co ja robie, jakie zdjecia lubie az oczywiscie skonczylismy na Anselu Adamsie. Już zdjecia robie 25 lat i wiekszosc czasu jednak w ciemni siedzialem to mielismy jednak o czym pogadac :mrgreen: ale oczywiscie gnietli mnie wiedza ja muche! Po tym czasie Roy podszedl do mnie, huknal mnie lekko w ramie i powiedzial "Chodz ze mna" - poszlismy do piwnicy a tam jest ta ciemnia! Dokladnie wyglada jak na Twoim zdjeciu. To niezłe uczucie jak się widzi film sprzed 7 lat w internecie a potem takie deja vu! But tylko stoi teraz po lewej stronie a nie na srodku. Powiekszalniki jakie ma sa z lat....30stych. Wszyskto pieknie dziala - to chodzi jak drogi Mercedes! Coś wspanialego. Pokazal mi jak robi zdjecia, jak maskuje, jak doswietla. Ciekawe jest to, że przerywa wylacznie w wodzie poniewaz po obejrzeniu mozna ponownie przeciez wlozyc papier do wywolywacza. Swiatla, ktore mimo burningu nie sa dobrze doswietlone mozna potraktowac palcem umoczonym w koncentracie wywolywacza - jakie to proste! Mozna też kombinowac z temperatura tego koncentratu.

Rozmwialismy chwile o tym jak się dziala z sepia, ktorej nie robilem nigdy. Jak robic przeflashing papieru. O! i tutaj pileczka do kolegi Adams, wg Roy'a istota fotografii jako sztuki to nie dzialanie na multigradacyjnych papierach tylko na ogarniecie tematu robiac to rekami / maskujac, doswietlac poniewaz to proces bardziej jak sztuka niz technikalia :-) Podoba mi się to podejscie.

Kurcze, poznalem cala jego rodzine: syna, corke, zone i wspomnianego kolege. Przemili ludzie. Jakie ma piekne zdjecia na scianach! Robione dla Vogue, Harper's Bazaar i innych. Dziennie wywolywali 60 rolek 120... No comments....

Na koniec mowie, że czas isc do domu i wychodzimy na zewnatrz a tu Roy znow klepnal mnie w ramie i mowi: "Na pewno się jeszcze zobaczymy" :-) Morda mi się tylko usmiechnela!

Bardzo mili ludzie i przezycie mam na cale zycie!
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Bylem w ciemni Roya Snell'a!

Post autor: zladygin »

Zazdroszczę :))))
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Bylem w ciemni Roya Snell'a!

Post autor: powalos »

Tylko pozazdrościć. Ze mnie tylko amator ale spotkać się oko w oko z legendą to każdy by chciał. ;-)
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Bylem w ciemni Roya Snell'a!

Post autor: dejnekas »

No powiem Wam, że ciezko mi też uwierzyc. To dopiero polowa mojej radosci poniewaz bede się z nim widzial jeszcze raz a kto wie, moze bede mogl z nim popracowac w ciemni? To byloby coś!
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Bylem w ciemni Roya Snell'a!

Post autor: zladygin »

Przypadkowo natknąłem się na taki filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=dvIrCZcDJSg&t=90s

Pewnie większość z Was zna...
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Bylem w ciemni Roya Snell'a!

Post autor: dejnekas »

To nie przypadek - wtedy nagrali to dla Guardiana. Fajne jest to, że nawet zdjecie Warhola jest tak samo przekrzywione jak na filmie :)
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Strazu22
-#
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2013, 09:20
Lokalizacja: Kępno

Bylem w ciemni Roya Snell'a!

Post autor: Strazu22 »

nie pozostaje nic innego napisać jak "ZAZDRASZCZAM"! :D
MAM I JA i cały czas się uczę :)
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Bylem w ciemni Roya Snell'a!

Post autor: dejnekas »

Jutro jedziemy z Roy'em do jego drugiej ciemni. Biorę od niego zlew ciemniowa i pluczke. Może tez powiekszalnik, to się okaże. Mam dzieje, ze coś wrzucę wieczorem :)
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Bylem w ciemni Roya Snell'a!

Post autor: zladygin »

dejnekas pisze: Mam dzieje, ze coś wrzucę wieczorem :)
No i co? :evil:
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Bylem w ciemni Roya Snell'a!

Post autor: dejnekas »

zladygin, ano, czy ktos z Was wiedzial, ze "nieostra winietę" można zrobić machając pergaminem w miejscu wińiety? Takich rzeczy nie czytałem w ksiazkach.... :)
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Bylem w ciemni Roya Snell'a!

Post autor: jac123 »

Wszelkim winietom mówimy stanowcze NIE!
Arturl
-#
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2017, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Bylem w ciemni Roya Snell'a!

Post autor: Arturl »

dejnekas pisze: zladygin, ano, czy ktos z Was wiedzial, ze "nieostra winietę" można zrobić machając pergaminem w miejscu wińiety? Takich rzeczy nie czytałem w ksiazkach.... :)
Owszem. Nie od wczoraj.
ODPOWIEDZ