4x5 niejednolite wywołanie CB

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

4x5 niejednolite wywołanie CB

Post autor: LD »

mrek pisze:
LD pisze:Przejrzałem kilka swoich negatywów, tak na wszelki wypadek, i nie widzę żadnej dziury. Nie wiem czy to ma zanaczenie ale ja nigdy nie kupowałem klisz w Fomie tylko w Niemczech lub Austrii. Poza tym zawsze były cięte pod ten wymiar na zamówienie.
Może te partie miały lepszą kontrolę jakości, jeżeli w ogóle jest taka w Fomie.
Kupuję w kraju, pudełka 50x 6,5x9 w cenie 76 zl więc za grosze i jest masakra. Może niska cena gra rolę? ;) Pudełka są pakowane firmowo przez Fomę. Wszelkie oznaczenia, daty ważności.
Jaką drogą kupujesz swoje zamówienia? Chętnie spróbuję. Kto tnie na zamówienie, jakie ilości?
Swego czasu zrobiłem duże zapasy i od kilku lat nic nie kupowałem. Sprawdziłem w sieci i jest jeszcze taka firma:
http://www.wephota.de/ w której też kupowałem. Jednak po wejściu na stronę nie widzę cennika który zawsze był. Napisz do nich e-maila z zapytaniem.
Swego czasu, bardzo krótko, Fotoimpex miał CHS100II, między innymi, w tym formacie. Z racji zapasów nie robiłem tam zakupów. Teraz budują nowy zakład i mam nadzieję że wznowią produkcję tego formatu a do tego czasu klisz mi nie zabraknie.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

4x5 niejednolite wywołanie CB

Post autor: mrek »

LD pisze:Sprawdziłem w sieci i jest jeszcze taka firma:
http://www.wephota.de/ w której też kupowałem. Jednak po wejściu na stronę nie widzę cennika który zawsze był. Napisz do nich e-maila z zapytaniem.
Extra stronka. Wygląda jakby dostali nagrodę za 25 lecie nie zmieniania wyglądu strony (-:
No tak, pewnie o moich cz-b zdjęciach też tak myślą młodzi, gniewni cyfrujący
Zapytam, dzięki!
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

4x5 niejednolite wywołanie CB

Post autor: zaphod »

Miałem paczkę Fomy 100 brandowanej jako Wephota NP22 i była to niestety zupełnie zwykła Foma (w sensie dziury i te sprawy).
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

4x5 niejednolite wywołanie CB

Post autor: LD »

zaphod pisze:Miałem paczkę Fomy 100 brandowanej jako Wephota NP22 i była to niestety zupełnie zwykła Foma (w sensie dziury i te sprawy).
To jedynym wyjściem jest czekane na Ilforda w Fotociemni. Z tym że cena :(
Załączniki
fp4.jpg
fp4.jpg (61.98 KiB) Przejrzano 1886 razy
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

4x5 niejednolite wywołanie CB

Post autor: mrek »

LD pisze:To jedynym wyjściem jest czekane na Ilforda w Fotociemni. Z tym że cena :(
Ja z Krakowa jestem. Będę uparcie na FOMIE fomił za 1.48zł. szitka (6.56 na Ilfordzie). W sumie dziwne bo na Ilford 120 wychodzi po 2.06 klatka, ale upierdliwa jest zmiana matówki na rollkasetę. Nie mówiąc o tym ile ta żelazna cholera waży.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1352
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

4x5 niejednolite wywołanie CB

Post autor: Jerzy »

mrek pisze: Ja z Krakowa jestem
I wszystko jasne. Przecież w Krakowie zajadacie się bułkami, w których też są dziury - preclami je zwiecie, tak?

;)
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

4x5 niejednolite wywołanie CB

Post autor: mrek »

Jerzy pisze:
mrek pisze: Ja z Krakowa jestem
I wszystko jasne. Przecież w Krakowie zajadacie się bułkami, w których też są dziury - preclami je zwiecie, tak?;)
No zajadamy ale od jakiegoś czasu jest zamach na świętą tradycję. Pojawiły się serowe bajgle. Świat się kończy.
ODPOWIEDZ